HABER /  GÜNCEL

Numan Kurtulmuş'tan çarpıcı FETÖ çıkışı 'ABD'nin deport etmesi çok zor ancak..'

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin bugün ya da yarın yeniden bir araya geleceklerini, bazı illerde ortak miting yapabileceklerini açıkladı. Kurtulmuş'un ABD'nin FETÖ liderini iadesiyle ilgili ise çok dikkat çeken bir çıkış yaptı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK canlı yayınında yerel seçimde cumhur ittifakı, Fırat'ın doğusuna operasyon, ABD'deki FETÖ operasyonları konusunda flaş açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin bugün ya da yarın yeniden bir araya geleceklerini belirten Kurtulmuş, iki liderin bazı illerde ortak miting yapacağını söyledi. İşte Kurtulmuş'un açıklamasından satır başları...

ADAY TESPİTİNDE SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR... Seçim strateji heyeti olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aday tespitinde son rötuşlar yapılıyor. Büyükşehirler üzerinden MHP ile ittifak çalışması yapıldı. Bugün-yarın liderler tekrar görüşür.

BAZI İLLERDE ORTAK MİTİNG... Çok başarılı sonuç alacağımızı ümit ediyoruz. Erzurum, Denizli, Aydın adaylarının çekildiğini MHP lideri açıkladı. Erdoğan ve Bahçeli yerel seçimde önemli bazı illerde ortak miting düzenleyebilir. Ankara'da görkemli bir lansman olacak. 

FIRAT'IN DOĞUSUNA HAREKAT... ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey'nin YPG açıklaması kabul edilemez. Bölgenin istikrarlı tek ülkesi Türkiye'dir. Sayın Trump ve Sayın Cumhurbaşkanımızın görüşmelerinde bu konularda görüşler bildirildi. ABD, YPG ile değil Türkiye ile işbirliği yapsın.

Bölge halkına zulmeden bu terör örgütünün tasfiye edilmezi lazım. ABD bu işi nasıl çözeceğini biliyor. Menbiç özelinde de söz verildiği gibi bütünü PYD'den temizlenmelidir. Beklentimiz Kuzey Suriye'den PYD'nin çekilmesi. PKK terör örgütüdür siyasi organizasyon değil.

FBI'IN FETÖ SORUŞTURMASI... Elimizdeki kartların ne olduğunu ABD'liler çok iyi biliyor. Bu arada ABD'lilerin yavaş yavaş bizim noktamıza gelmek zorunda olduklarını hissettiklerini biliyoruz.

DEPORT ETMELERİ ÇOK ZOR ANCAK... Oradan FETÖ'yü deport etmeleri çok zor. Ancak orada durdukça Türkiye-ABD ilişkileri zehirleniyor. Beklentimiz FETÖ'ye karşı siyasi bir tavır almaları. Hem Türkiye işe dost hem Türkiye'nin düşmanıyla dost olunamaz. 

ÖNCEKİ HABERLER
Metro seferlerini durduran olay raylara atladı
Ayşen Gruda sağlık durumu nasıl doktoru üzülerek açıkladı
Karar verildi araçların karbon salınımı artık azaltılacak
Ayşen Gruda evlilikleri ilk eşi Yılmaz Gruda ve kızı Elvan kimdir?
James Harden çıldırdı 47 sayı attı
2020 Kurban bayramı hangi ay başlıyor?
Yorumlar 15 yorum