BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Numan Kurtulmuş'a tuzak kuruldu

KRT Haber Koordinatörü Çağlar Cilara'ya açıklama yapan Yeni Şafak yazarı Müfit Yüksel'e göre Numan Kurtulmuş'a tuzak kuruldu

Abone ol

Yenişafak yazarı Müfit Yüksel, Rıza Sarraf'a ödül veren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a tuzak kurulduğunu söyledi. Sarraf'ın şaibeli biri olduğunu belirten Yüksel bu kişinin ödüllendirilmesine çok sert tepki gösterdi.

Konuyla ilgili KRT Haber Koordinatörü Çağlar Cilara'ya açıklama yapan Müfit Yüksel, Kurtulmuş'un kurduğu ve daha sonra kapattığı Has Parti'nin kurucularından biri.

Halen Yeni Şafak yazarı olan Yüksel, Rıza Sarraf'a ödül verilmesini eleştirdi ve Kurtulmuş'a tuzak kurulduğunu ileri sürdü.

DÜZELTEN AÇIKLAMALAR YAPILMASI ÖNEMLİ

"Bu tür işlerde biraz daha dikkatli olunması gerekiyor" diyerek uyarıda bulunan Yüksel, "Numan Kurtulmuş biraz geç farkına vardı. En azından bunu düzelten açıklamalar yapması önemli" şeklinde konuştu. Rıza Sarraf'ın şaibeli bir kişi olduğunu belirten Yüksel, en büyük problemin bu kişiye ödül verilmesi olduğunu söyledi.

"KURTULMUŞ'A TUZAK KURDULAR"

"Rıza Sarraf gibi ciddi olarak şaibeli bir kimseye ödül verilmesi ciddi problem. Karanlık ilişkilerde adı geçen, bu konularda hakkında bir sürü iddialar olan, bu iddialardan aklanmamış birine ödül verilmesi çok ciddi bir sorun. En büyük ana problem ona ödül verilmesi, kim adına kime ödül veriyorsunuz. Uluslararası kara para transferlerinde bu kadar adı geçen bir kimseye nasıl ödül veriyorsunuz. Sizce masum olabilir ama uluslararası kamuoyunda bile aklanmamış biri bu.

"BAKANLARIN ÖDÜL VERMESİ KAMUOYUNU RAHATSIZ ETTİ"

Kamuoyunu rahatsız etti. Kurtulmuş farketti bu rahatsızlığı geri dönüş yaptı, önemli bir adımdı. Bu konudaki dikkatsizlik sorgulanmalı. Açıkçası İhracatçılar Birliği veya kim bunu düzenlediyse Numan Kurtulmuş'u tuzağa düşürmüşler. Bu konuda onun da daha dikkatli olması gerekirdi."