BIST 8.094
DOLAR 28,90
EURO 31,81
ALTIN 1.893,12
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Nokiadan teknoloji harikası

Nokia, navigasyon özellikli cep telefonu Nokia 6110 Navigator'ı tanıttı. Yeni telefonda yok yok.

Abone ol

Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, Barselona'da düzenlenen 3GSM Kongresi'nde, geniş kitlelere hitap eden navigasyon özellikli cep telefonu Nokia 6110 Navigator'ı tanıttı.

Yeni Nokia 6110 Navigator, GPS (Global Positioning System – Küresel Konumlandırma Sistemi) ve AGPS (Assisted Global Positioning System – Destekli Küresel Konumlandırma Sistemi) işlevleri ile, hareket halinde sürekli bağlantıda kalma özelliğini kompakt bir cihazda buluşturuyor.

Nokia 6110 Navigator'daki eksiksiz navigasyon deneyimi, entegre haritalara, rotalara ve navigasyon hizmetlerine tek tuşla ulaşılmasını sağlıyor. 

Sesli rehber ile verilen net yönergeler ve yön okları da hedefe en hızlı şekilde varmayı sağlıyor.

Haritalar ayrıca, restoranlar, oteller ya da mağazalar gibi binlerce ilgi noktasını da gösteriyor. Ayrıca aranan noktaların telefon numaraları ve web adreslerine de cep telefonuyla doğrudan ulaşabilmek mümkün.

Bütün bu özelliklerin yanı sıra, Nokia 6110 Navigator 3.6 Mbps hıza kadar ulaşabilen HSDPA (Yüksek Hızlı Veri Paketi İndirme) ile, İnternet'teki bilgilere hızlı ve kesintisiz ulaşılmasını sağlıyor.

“Push email” özelliği sayesinde e-postaları, gerçek zamanlı olarak alıp göndermek mümkün. Bu özellik, ekli dosyaları göstermenin yanı sıra e-postaların sesli okunmasına olanak tanıyan bir mesaj okuma işlevini de sunuyor.

Nokia 6110 Navigator, 3.5 saate kadar konuşma ve 11 güne kadar bekleme süresi sunuyor.

Nokia 6110 Navigator'ın, 2007 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.