HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Netflix'ten mobil abonelik hareketi

Netflix sadece mobil cihazlarda geçerli olacak yeni bir paket getiriyor.

Dijital video platformu Netflix, dünyanın dört bir yanında hizmet veriyor. Genelde bilgisayar, tablet ve telefon gibi ortamlarda ve televizyon üzerinden kullanılan Netflix şimdi de sadece mobil cihazlara özel yeni bir paket üzerinde çalışıyor.

Ubergizmo'nun haberine göre şirketin şimdilik sadece Hindistan ve  Malezya'da sunmaya başladığı yeni abonelik paketi sadece mobil cihazlar üzerinden kullanım imkanı sağlıyor. Yani platformun aboneleri sadece mobil cihazları kullanabilecek. Aylık yaklaşık olarak sadece 3.64 dolar (üllkelerin resmi para biriminden dolara çevirdiğimizde ortaya çıkan rakam) ücret istenen bu yeni paketin fiyatı bölgedeki giriş seviyesi abonelik paketinin yarısına tekabül ediyor.

Yeni paketin farklı ülkelerde de kullanıma sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Ancak cep telefonu ve tablet gibi cihazları kullanıp dizi ve filmleri izleyenler için mantıklı bir paket gibi görünüyor. Türkiye pazarında bu paketin ilgi çekeceğini ve kullanıcıların yöneleceğini söyleyebiliriz.

Mobil abonelik paketi ne anlama geliyor?
Netlfix'in bazı ülkelerde denediği bu pakette aboneler platforma sadece mobil cihazlar üzerinden erişebiliyor. Platforma bilgisayar ve televizyon gibi cihazlar üzerinden erişime izin vermeyen bu pakette çözünürlük de çok yüksek değil. 

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul paylaşımı
İngiltere Başbakanı May'e "İslamofobi tanımını kabul et" çağrısı
Dolar kuru ne oldu? Altın yine yükselişte
CHP'nin adayı Gül'den İstiklal Marşı ayıbı
Yavaş'ın anketine Erdoğan'dan cevap
YKS ek tercih sonuçları açıklanıyor ÖSYM sonuç ekranı sorgulama
Yorumlar