BIST 10.992
DOLAR 32,97
EURO 35,84
ALTIN 2.519,08
HABER /  GÜNCEL

Nabi Avcı kimdir aslen nereli?

Yeni bakanlar kurulu listesinde Milli Eğitim Bakanlığı için adı geçen Nabi Avcı kimdir, aslen nerelidir? Nabi Avcı'nın eşi kimdir ve kaç çocuğu vardır? İşte Milli Eğitim Bakanı olacağı konuşan Nabi Avcı'nın bilinmeyenleri..

Abone ol

Yeni bakanlar kurulu listesinde adı geçen Nabi Avcı kimdir, aslen nerelidir? Milli Eğitim Bakanlığı'nın başına geçmesi düşünülen Nabi Avcı'nın eşi kimdir ve kaç çocuğu vardır? İşte Nabi Avcı hakkında merak edilenler...

NABİ AVCI KİMDİR ASLEN NERELİDİR?

Çeşitli ulusal televizyon, dergi ve gazetelerde program yapımcısı, köşe yazarı ve genel yayın danışmanı olarak çalışan Avcı, 2000'de İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde profesör unvanı aldı. 2003'te Başbakan Başmüşavirliği görevine getirilen Avcı, TÜBİTAK Bilim Teknoloji Yüksek Kurulu üyeliği ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı yaptı.24. dönemde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı olan Nabi Avcı, çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca biliyor.Milli Eğitim Bakanı olan Avcı, evli ve beş çocuk babasıdır.