BIST 8.335
DOLAR 27,38
EURO 29,01
ALTIN 1.627,65
HABER /  GÜNCEL

Esra Erdoğan'ın eşi Berat Albayrak kimdir?

Yeni kabine listesinde adı geçen Berat Albayrak kimdir, aslen nerelidir? Erdoğan'ın damadı olan Berat Aybayrak hangi kızı ile evlidir? İşte Ekonomi Bakanlığı'na düşünülen Berat Albayrak'ın tüm bilinmeyenleri...

Abone ol

Yeni bakanlar kurulu listesinde Ekonomi Bakanlığı için adı geçen Berat Albayrak kimdir, aslen nerelidir ve kaç doğumludur? Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak, Erdoğan'ın hangi kızı ile evlidir? Peki yeni kabinenin güçlü isimlerinden olan Berat Albayrak Ekonomi Bakanı olacak mı? İşte tüm merak etttikleriniz...

BERAT ALBAYRAK KİMDİR ERDOĞAN'IN DAMADI

Yükseköğretimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nde tamamlayan Albayrak, New York'ta Pace Üniversitesi'nde finans üzerine MBA yapmıştır.

Esra Erdoğan'ın eşi Berat Albayrak

1996 yılından itibaren profesyonel meslek hayatına başlayan Albayrak, 1999 yılından beri Çalık Grubu'nun yurtiçi ve yurtdışı şirketlerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2002 yılında çalıştığı Çalık Holding'in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü ile görevlendirildi. Bu esnada New York Pace University, Lubin School of Business'te İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı. 2006 yılında ABD'den Türkiye'ye dönen Albayrak holdingin Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2007 yılında Çalık Holding'e Genel Müdür olarak atanmıştır.[3] Albayrak, aynı zamanda grupiçi firmalarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Finans ve Bankacılık bilim dalında doktorasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının finansmanı üzerine tez hazırlayarak tamamladı.

Berat Albayrak kimdir?
Esra Erdoğan'ın eşi Berat Albayrak

12.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak, iki çocuk babasıdır. Abisi olan Serhat Albayrak ise Turkuvaz Medya Grubu’nun CEO'luğu görevini yürütmektedir.