BIST 8.033
DOLAR 28,85
EURO 31,56
ALTIN 1.890,42
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

"Bahçeli MHP'yi 7 Haziran gecesi bitirdi"

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Bahçeli'nin 7 Haziran gecesi yaptığı açıklamayla hem koalisyon sürecini hem de MHP'yi bitirdiğini iddia etti. Oğan, olağanüstü kongre için de gerekli imzanın çok üstüne çıktıklarını söyledi.

Abone ol

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, 1 Kasım'da alınan yenilginin faturasını Bahçeli'ye kesti. MHP liderinin 7 Haziran gecesi yaptığı açıklamanın partiyi bitirdiğini iddia eden Oğan, olağanüstü kongre için gerekli imzanın çok üstüne çıktıklarını, Bahçeli'nin kaybedeceği bir yarışa da girmeyeceğini ileri sürdü.

24. Dönem Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, MHP'yi olağanüstü kongreye taşıyacaklarını, bundan kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini söyledi. Muhalefetin bu anlamda imza toplama sürecinde birlikte hareket ettiğini ve gerekli imzanın çok üstüne çıkıldığını ifade eden Oğan, olağanüstü kongrede MHP lideri Bahçeli'nin de aday olmayacağını ileri sürdü.

"7 HAZİRAN'DA MHP'Yİ BİTİRDİ"

Bahçeli'nin onursal genel başkan olarak her zaman partide yer alacak bir isim olacağını ve bu noktada gerekli tüzük değişikliğini de yapacaklarını söyleyen Oğan, 7 Haziran sonrası yaşanan süreci değerlendirdi. İşte o açıklamalar;

"7 Haziran akşamı, Sayın Bahçeli'nin alelacele "seçim ne zamansa o zaman" tavrı zaten MHP'yi bitiren tavır oldu. O gün orada bitti. Siyaset gerçeklerin ne olduğu değil algının nasıl yönetildiğiyle ilgilenir. Siz koalisyon görüşmelerinden çıkmışssınız tüm Türkiye size kilitlenmiş, rakibiniz veya koalisyon görüşmesi yapan muhatabınız çıkıyor televizyona ve konuşunlara ifade ediyor. Siz ise tweet atıyorsunuz. Olmaz o zaman algı oluşturmayı siz karşı tarafa bırakmış olursunuz. Nitekim bu böyle oldu ve MHP'yi "hayırcı" olarak yaftaladılar. 

1 KASIM MHP İÇİN HEZİMETTİR

MHP'nin tezleri doğru anlatılabilseydi 1 Kasım'da en azından bu hezimet yaşanmazdı. En azından PKK'nın temsil ettiği siyasi hareketin gerisinde kalmazdık. Bu milliyetçiler için kabul edilemez bir şey olmuştur. 

"SİZİN GÖREVİNİZ KOALİSYON ÖNERMEK DEĞİLDİR"

Siyasi partilerin görevi iktidarı kendisinin gerçekleştireceği formülü üretmektir. Biz hakem değiliz, biz şununla şu hükümet kursun diyecek değiliz. Siz bunu dediğiniz vakit vatandaş da diyor ki demekki sizin iktidar olmak gibi bir derdiniz yok. Neden size oy vereyim diyor. MHP'nin genel başkanı, başka partilerin koalisyonunu değil, kendisinin içerisinde olacağı koalisyonun şartlarını sonuna kadar zorlamalı ve onun gereğini yapmalıydı."