BIST 1.127
DOLAR 8,29
EURO 9,69
ALTIN 497,43
HABER /  GÜNCEL

Muharrem İnce: Kurultay sonuçlarına sevinen iki kişi var

CHP Genel Başkanlığı'na aday olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, kurultay sonuçlarını değerlendirdi. İnce "Kurultay sonuçlarına sevinen iki kişi var, Erdoğan ve Akşener" dedi.

Abone ol

Kılıçdaroğlu'nun 790 oyla yeniden genel başkan seçildiği kurultayla ilgili olarak İnce, "Son sözü delege söyledi, diyorlar halbuki son sözü millet söyleyecek. Dünkü sonuçların iki sevineni var: Tayyip Erdoğan ve Meral Akşener" dedi. Muharrem İnce, kullanın 1253 oyun 447'sini almıştı. İnce, mükerrer oy krizinin yaşandığı kurultayla ilgili olarak yaptığı ilk açıklamada "Haklı mücadelemiz sürecek" demişti. 

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın, Muharrem İnce'nin açıklamalarına da yer verdiği yazısının ilgili bölümü şöyle:

"ERDOĞAN VE AKŞENER": İnce ile biraz önce (pazar öğlen) konuştum. Kısık bir sesle açtı telefonu. Keyifliydi ama ses tellerinden şikâyetçiydi. Belli ki dünkü konuşmadaki yüksek volüm hasar bırakmış. Ancak sonuç moralini yükseltmiş gibiydi. İlk olarak şunu dile getirdi: “Son sözü delege söyledi, diyorlar halbuki son sözü millet söyleyecek. Dünkü sonuçların iki sevineni var: Tayyip Erdoğan ve Meral Akşener.”

İnce, mükerrer oy meselesinde de Divan’ı suçladı: “49 oy mu diyorlar, bu 49’un listesinin yayınlanması ve yeniden sayılması gerekirdi. Bir algı oyunu yaptılar. Genel başkan tüzüğü çiğnedi.”

ÜMİT KOCASAKAL'A TEPKİ: Yarışı yeniden Kemal Kılıçdaroğlu kazanmış olsa da ben Muharrem İnce’nin bu mücadelede kararlı olduğunu gördüm. Devam edecek. Bir de diğer adaylarla kıyaslanmaktan rahatsız: “Ben 1920’lerin Türkiye’sine dönmek istemiyorum. Ümit Kocasakal ile hiç benzerliğim yok. Beni onlarla karıştırmayın! Bu saatten sonra köy enstitüleri mi kurulur? Köyde çocuk yok ki! Çocuklar gecekondularda!”

CHP PM üyeleri Parti Meclisi'ne giren isimlerin tam listesi

Kılıçdaroğlu kurmaylarını fırçaladı: Bu işin hesabını vereceksiniz bana

CHP kurultayında ikinci gün PM ve YDK üyeleri belli oldu

ÖNCEKİ HABERLER
FETÖ'nün 'izdivaç ablası' tutuklanmamak için neler yapmış neler!
5 şubat Bağ-Kur SSK emekli maaşına zam haberi
Erdoğan Papa ile görüştü 59 yıl sonra bir ilk
Tazelenme Üniversitesi Nükhet Duru ile eğlendi
Almanya'dan şok itiraf! Kuzey Kore kimyasal silah geliştirmek için...
İstanbul'da yağış etkili oldu! Ambulans kaygan yolda refüje çıktı
Yorumlar 25 yorum