BIST 9.148
DOLAR 31,22
EURO 33,95
ALTIN 2.045,46
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu kurmaylarını fırçaladı: Bu işin hesabını vereceksiniz bana

Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman bugünkü yazısında CHP 36. Olağan Kurultayı ile ilgili ilginç bir detay aktardı. Tribünlerin İnce'nin konuşmasına coşkulu destek vermesine bozulan Kılıçdaroğlu, fatura kesmeye hasırlanıyor.

Abone ol

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı konuşulmaya devam ediyor. 1081 delegenin imzasıyla aday gösterilen Kıılçdaroğlu'nun 790 oyda kalması buna karşın Muharrem İnce'nin 447 oy aldı. Dahası  Kılıçdaroğlu'nun aksine Muharrem İnce'nin konuşması tribünlerden büyük destek aldı. Kurultayda yaşanan bu ilginç ayrıntıya dair kulis haberi, gazeteci-yazar Sevilay Yılman, Habertürk'teki köşesinde paylaştı.

TRİBÜNÜN HESABI KİMDEN SORULUR?: (...)Genel Merkez’in düzenlediği bir kurultayda Genel Merkez’in adayının karşısında bir rakibin tribünden destek görmesi olağan bir durum değildir. Enteresan oldu tabii tribünlere oturtulan partililerin tamamımın Muharrem İnce’nin yaptığı konuşmayla coşması... Çok moral bozdu bu durum. Bizzat şahit oldum, Muharrem İnce konuşurken tribünlerden deliler gibi destek görmesini hayretler içerisinde izliyorlardı. Şoka girmiş gibiydiler. Aldığım duyuma göre, bu can sıkıcı duruma sebep olanların üzerini çizmiş Kılıçdaroğlu. İnce’nin konuşması bittikten sonra kurmaylarına dönüp “Bu işin hesabını vereceksiniz bana” demiş. Galiba bu hesabın sahibi de Tekin Bingöl’müş. Kılıçdaroğlu’na destek verecek coşkulu bir kitle olması konusunda sıkı sıkı tembihlenmiş.

Hülasa, Bingöl’ün yeni dönemde eski pozisyonda olmama olasılığı çok yüksek. Kulis veren kaynağım diyor ki: “MK’ya dahi almazsa şaşma. O kadar kızdı Tekin Bingöl’e!” Bence de Kemal Bey kızmakta haklı ve bunun hesabını kesme konusunda da. Çünkü öyle böyle değil, gerçekten de çok kötü bir gol yedi tribünlerden.

Sevilay Yılman'ın yazısının tamamı

Gürsel Tekin'in yüzde 49 bombası Süleyman Özışık yazdı