MUHAMMET ŞAKİROĞLU / TÜM YAZILARI
Muhammet Şakiroğlumsakiroglu@gmail.com
TÜM YAZILARI
Sosyal Medya ve WhatsApp durumunu sürekli güncellemenin sosyolojisi Paylaşımlar çeşitlenip sıklaştıkça karşımıza ciddi bir sosyal sorun ortaya çıkmaktadır
Doğu Türkistan’ın Yanında Olmak İnsanlığımıza İyi Gelecek Sosyal medyada hayvanlar için oluşan duyarlılık ve vicdan, daha ağır zulümlere maruz kalan Uygurlu mazlumlardan esirgeniyor.
Çeviri Komploculuğun Son Halkası: Aşı ve İlaç Karşıtlığı Dünyada hemen her şeye inan insanlar var ve inançlarının absürtlüğüne rağmen onları yaymak için hem örgütleniyor hem de kitle iletişim araçlarını kullanıyorlar.
“Durun Kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sokak” Artık beğenmediğimiz, bize aykırı gelen her fikir ve kişiyi önce sosyal medyadan linç ediyor, sonra hıncımızı alamıyor devleti, polisi, savcıları göreve çağırıyoruz.
İran Büyüsünden İsrail GDO’suna Ispanak Meselesi Ispanak zehirlenmesi (ya da benzeri vakalar) tüm ülkeyi doğrudan ilgilendiren ve çok geniş etkileri olan olaylar. Bunların ciddiyetler ele alınması ve halkı bilgilendirecek sağlıklı kanalların açık tutulması lazım.
Bir yarışmanın ahlaki yan etkisi Türkiye’de her şey kağıt üzerinde çok iyi duruyor ve uygulamada suiistimaller baş gösteriyor.
Kiminle dost olup kiminle olmayalım? Evet, belli ki Müslümanlarda kiminle dost olunup kiminle olunmayacağına dair bir kafa karışıklığı var. Yalnız tartışmaya tersinden başlanmış. Eğer konumuz kiminle dost olunur kiminle olunmaz ise işe önce Müslümanlardan başlayalım.