HABER /  GÜNCEL

Minibüslerde yeni dönem başlıyor artık 7 gün 24 saat...

İSTANBUL'daki tüm minibüs, taksi dolmuşlarda yeni dönem başlıyor. Artık tüm araçlar 7 gün 24 saat izlenecek.

Dolmuşta tacize uğrayan kadınlar, minibüsten indirilen engelli çocuklar, şoför ve yolcu arasında bitmek bilmeyen tartışmalar artık son bulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile İstanbul'daki tüm minibüs ve taksi dolmuşlara panik butonu takılıyor. Sabah'ın haberine göre araçta kör nokta bırakmayacak şekilde kameralar yerleştiriliyor. Araç takip ünitesi ve panik butonunun yerleştirileceği araçlar 7 gün 24 saat izlenecek.

Bu sistem ile güvenli yolculuğun yanı sıra, güzergah ve konum takibi yapılması, toplu ulaşımın denetlenmesi, hız takibi ile kaza riskinin düşürülmesi hedefleniyor. Bundan sonra minibüs ya da taksi dolmuşlarda tacize ya da şiddete maruz kalan yolcu panik butonuna basacak. İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri tarafından geliştirilen sistemle uyarı hemen Toplu Ulaşım Merkezi'ne gelecek. Durum hemen polise bildirilecek. Panik butonuna basılan minibüs ya da dolmuş en yakın polis ekipleri tarafından durdurulacak.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti'nin mercek altına aldığı 10 il!
Devlet Bahçeli köprüsü! Adana bununla çalkalanıyor
İHH'dan Cem Küçük için flaş hamle
Şırnak'ta öldürülen teröristin üzerinden bakın ne çıktı!
Hainler bunu da yaptı hepsi camiden çıktı!
AÖF kayıt yenileme 2020 ne zaman bitiyor AÖF kayıt yenileme ekranı
Yorumlar 1 yorum