HABER /  MHP

Devlet Bahçeli köprüsü! Adana bununla çalkalanıyor

ADANA Büyükşehir Belediyesi Seyhan Nehri üzerine bir köprü yapmaya niyet etti. Adını da Devlet Bahçeli köprüsü koydu. Köprünün temeli atıldı ama bir türlü yapılamadı. Dün mecliste oylama vardı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce Seyhan Nehri üzerine yapılması için bir yıl önce temeli atılan ancak inşaatına başlanamayan Devlet Bahçeli Köprüsü için CHP ve MHP’li meclis üyelerinin oyları ile 240 milyon lira borçlanma kararı çıktı. AK Partili üyeler, aleyhte oy kullandı.

252 milyon 958 bin liralık borçlanma teklifi görüşmesinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya yapılacak köprünün trafiği rahatlatacağını belirtirken, AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülçatı ise "Bununla birlikte bu yıl borcumuz yaklaşık 680 milyon liraya ulaşacak. Adana’yı bu kadar borçlandırmayalım" dedi.

Devlet Bahçeli köprüsü Adana belediyesinin sitesinde bu şekilde yer alıyor. Köprüdeki Kurt detayları dikkat çekiyor

Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü ise yapılan borçlanmanın hizmetleri aktif hale getirmek için olduğunu savundu. Sözlü, "Adana Büyükşehir Belediyesi’nin borçlandığı doğrudur. Bizim de yatırımları aktif hale getirmek için borçlandığımız doğrudur. Ancak koca belediyenin 3 yıl içinde 453 milyon lira borçlanması büyük bir rakam olarak ifade edilmesi doğru bir yaklaşım olmaz" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada AK Partili üyelerin ret oyu verdiği borçlanma teklifi, 240 milyon lira olarak MHP ve CHP’li üyeler tarafından kabul edildi.

ÖNCEKİ HABERLER
İHH'dan Cem Küçük için flaş hamle
Şırnak'ta öldürülen teröristin üzerinden bakın ne çıktı!
Hainler bunu da yaptı hepsi camiden çıktı!
TSK MİT ve Emniyette kritik değişiklik!
Erdoğan referandum sonuçları için bakanlara bunları söylemiş
AÖL kayıt ücretleri 2020 kaç para hangi bankaya yatacak?
Yorumlar 2 yorum