BIST 2.850
DOLAR 17,96
EURO 18,36
ALTIN 1.028,68
HABER /  MEDYA

Milliyet yazarına Merve Kavakçı fırçası

Hüseyin Çelik, Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş'a "BDP'yi Kürtlerin tek temsilcisi gibi gösterdiği" gerekçesiyle tepki gösterdi.

Abone ol

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CNN Türk'te ekrana gelen Tarafsız Bölge programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

19 Mayıs kutlamalarının iptal edilmesinden, Uludere'deki olaylara, KCK operasyonlarından PKK terörüne, Kürt sorunundan tutuklu gazetecilere kadar bir çok konuda kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Hüseyin Çelik, Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş, BDP'yi savunan KCK operasyonlarını eleştiren yazıları nedeniyle tepki gösterdi.

GIKINIZI ÇIKARMADINIZ

Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş 'ı BDP'nin sözcüsü gibi hareket etmekle suçlayan Hüseyin Çelik, program sonlarına doğru Milliyet yazarıyla sıkı bir polemik içerisine girdi. Aslı Aydıntaşbaş'a Merve Kavakçı olayını örnek gösteren Çelik "Senin gibi burada kıyamet koparanlar mesela Merve Kavakçı'nın evi basıldığı zaman seçilmiş bir vekildi ve çocukları içerideydi. Gıkını çıkarmadın" dedi.

İşte Hüseyin Çelik ve Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş arasında geçen diyaloglar şöyle:

Hüseyin Çelik: Aslı'yı BDP'nin sözcüsü yapacağız. Aslı'nın son 10 günlük yazılarına bakın aynen öyle.

Aslı Aydıntaşbaş: Eskiden bazı şeyleri de savunurken de Ak Parti'nin sözcüsü diyorlardı. O yakıştırmalar hep yapılıyor.

Hüseyin Çelik: Ak Parti'nin de sözcüsü olma, BDP'nin de sözcüsü olma, gazeteci ol. Sizi BDP'nin sözcüsü olarak algılıyorum.

Aslı Aydıntaşbaş: Neden durduğunuz yerden öyle algılıyorsunuz anlamadım. Bu da demek değildir ki yapılan sertlik müdahalesine destek vereceğim. Bunu eleştirdiğim için BDP'nin sözcüsü olarak algılıyorsanız, bir yazarı BDP'nin sözcüsü olarak görüyorsunuz ama çok daha ağır yazan yazarlar var.

Hüseyin Çelik: Sertlik politikası yaptığını düşündüğünüz iktidarın sözcüsüyüm. Ben sertlik politikasını ayağımın altına alırım. "Bu memleketin sigortası silahtır" sözünü söyleyen birisini azize olarak takdim ederseniz ben sizi böyle itham ederim. Bir Jan Dark profili çiziyorsunuz.

Leyla Zana'nın evinin basıldığını söylüyor. Aslı hanım o ev Cahit Yoldaş isimli birine ait. Elektrik, su, doğalgaz faturaları onun üzerine. Bu isim üzerine bir ihbar alınıyor. Kapıyı kırma gibi bir durum yok.

Leyla Zana'da benim Ankara'da bir evim olmadı diyor zaten. Siz yazınızda kesin bir kabule sahipsiniz ve bunu gazeteci olarak kamuoyuna da yayıyorsunuz. Leyla Zana'nın evi basıldı diye. Senin gibi burada kıyamet koparanlar mesela Merve Kavakçı'nın evi basıldığı zaman seçilmiş bir vekildi ve çocukları içerideydi. Gıkını çıkarmadın.

Aslı hanımın bizi şiddet taraftarı, şiddet uygulayan, demokratik açılımdan vazgeçen, KCK'lıları savunan bir tarzı var.

Aslı Aydıntaşbaş: Bunları düşünemez miyim?

Hüseyin Çelik: Seninle ilgili bir algım varsa bunu ifade edemez miyim? Bakın ben alınmıyorum? Bundan niye alınıyorsunuz? Siz gazeteci olarak muktedirsiniz. Gazeteci birini eleştirdi diye içeri atılırsa ben daha çok savunurum.

ÖNCEKİ HABERLER
Mehmetçiğin rekor kıran videosu
Mehmetçiğin rekor kıran videosu
Fenerbahçeli Recep'in hayalleri
Fenerbahçeli Recep'in hayalleri
TJK'da PKK skandalı!
TJK'da PKK skandalı!
Birand'dan kimsenin şeyinde değil gafı!
Birand'dan kimsenin şeyinde değil gafı!
Emekli maaş zammı belli oldu!
Emekli maaş zammı belli oldu!
Kanlı ordu Türkiye'ye girdi!
Kanlı ordu Türkiye'ye girdi!
Bakan'dan şok itiraf!
Bakan'dan şok itiraf!
Karısıyla tartışınca kendini yaktı
Karısıyla tartışınca kendini yaktı
Bursa-İstanbul yolu kapandı
Bursa-İstanbul yolu kapandı
İsrail PKK'ya yardım ediyor!
İsrail PKK'ya yardım ediyor!