BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  GÜNCEL

MHP Kocaeli milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi

KOCAELİ MHP milletvekili aday listeleri YSK tarafından incelendi. 26 Mayıs 2018 tarihinde YSK Kocaeli MHP milletvekili adaylarının geçici isim listesini ilan etmişti. YSK'nın kesinleştirdiği MHP milletvekili aday listeleri 24 Haziran seçimlerinde geçerli olacak.

Abone ol

YSK tarafından MHP Kocaeli 27. dönem milletvekili aday listesi incelemeden geçirildi. Ön incelemede eksik evrak ya adaylığına engel durumları olan Kocaeli milletvekili adayları belirlenip MHP'ye düzeltmesi için iletildi. YSK 30 mayıs itibariyle kesinleşen MHP Kocaeli milletvekili aday listelerini duyuruyor. Bu listeler 24 Haziran 2018 seçimlerinde geçerli olacak.

24 haziranda AK Parti, CHP, HDP, İyi Parti, MHP, Saadet Partisi, Vatan Partisi 87, Hür Dava Partisi 85 seçim çevresinde seçime katılacak. Karara göre, Türkiye genelinde 68 bağımsız milletvekili adayı bulunuyor.

YSK'nın ilan ettiği Kocaeli MHP milletvekili adayları isim listesi şöyleydi:

MHP Milletvekili adayları : MHP milletvekili aday listelerine göre partinin mevcut 35 milletvekilinden 13'ü liste dışı kaldı. Bu isimler arasında eski Grup Başkanvekili Oktay Vural ve 2014 yılında cumhurbaşkanlığına aday olan Ekmeleddin İhsanoğlu da yer alıyor. Genel Başkan Devlet Bahçeli ise bir kez daha Osmaniye'den birinci sırada aday oldu. İstanbul 1. bölgeden Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın 1. sıradan, Celal Adan İstanbul 2. bölge 1. sıradan, Feti Yıldız ise İstanbul 3. bölge 1. sıradan aday oldu. Ankara 1. bölgeden 1. sıradan Mevlüt Karakaya'yı aday olarak gösteren MHP listelerinde Ankara 2. bölgede ise 1. sıradan ise Sadir Durmaz yer aldı. Ankara 3. bölge 1. sırada ise Yaşar Yıldırım yer aldı. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar da listeye Ankara 2. bölge 3. sıradan adını yazdırdı. 

Milletvekilliği için başvuru yapmasına rağmen 8 isimMehmet Parsak, Oktay Vural,Ahmet Kenan Tanrıkulu, Seyfettin Yılmaz, Mustafa Mit, Mehmet Günal, Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, Oktay Öztürk aday gösterilmedi. Listede yer almamasına en çok şaşılan isim Mehmet Parsak oldu.

MHP, İzmir 1. bölge 1. sıradan Hasan Kalyoncu, İzmir 2. bölge 1. sıradan Tamer Osmanağaoğlu aday olarak gösterildi. İzmir Milletvekili Oktay Vural, adaylık başvurusu yaptığı halde MHP listesinde yer bulamadı.

ÖNCEKİ HABERLER
MHP İstanbul milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi
Karaman İyi Parti milletvekili adayları YSK kesin isim listesi
Niğde İyi Parti milletvekili adayları YSK kesin isim listesi
MHP Tekirdağ milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi
Ünlü anketçiden çarpıcı yorum: Durum iyice garip bir hal aldı
MHP Kırklareli milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi
Erdoğan İnce'nin Pensilvanya iddiasına yanıt verdi
Yozgat İyi Parti milletvekili adayları YSK kesin isim listesi
MHP Edirne milletvekili adayları 2018 YSK kesin listesi
Karaman imsak vakti iftar sahur saatleri -Sabah akşam ezanı kaçta?
Yorumlar