HABER /  POLİTİKA

MHP hemşehri harekatını başlattı! 1 milyon 700 bin seçmenle yüz yüze görüşecek

Milliyetçi Hareket Partisi 23 Haziran'da yapılacak yeni istanbul seçimi için "hemşehri harekâtını başlattığını" belirtti. MHP oy kullanmayan seçmen ile yüz yüze görüşmeler yapacak.

İl başkanlarını Ankara'da toplayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın önceki gün teşkilatla ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçiminin yol haritası çizildi. 

1 milyon 700 bin seçmenle tek tek görüşecek

Türkiye'den Ebru Karatosun'un haberine göre, MHP, İstanbul’da 31 Mart’ta sandığa gitmeyen 1 milyon 700 bin seçmenle tek tek görüşecek. Sandığa gitmeyen seçmenin çoğunun milliyetçi muhafazakâr seçmen olduğunu aktaran parti yönetiminin teşkilata, "Yüz yüze sohbet edince, insanların kafalarındaki bazı karışıklar gidiyor." değerlendirmesi yaptığı öğrenildi.

"Binali Yıldırım’ın kazanması için çalışacağız"

31 Mart’ta Binali Yıldırım seçimleri zaten kazanmıştı. Bu usulsüzlükler YSK kararıyla ortaya tescillendi. MHP olarak 23 Haziran'da da Binali Yıldırım’ın kazanması için çalışacağız" dedi.

"Hemşehri harekâtı'nı başlattık"

Parti yönetimi, teşkilattan mahalle temsilcileriyle bir araya gelinmesini isteyerek "Biz, 'hemşehri harekâtı'nı başlattık. Kanaat önderleriyle ve derneklerle görüşüyoruz. İftar ve sahur programları var. Siz de mahalle temsilcilerine ulaşın. Oy vermeyen herkese gideceksiniz" talimatını verdi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Migren neden olur? İşte dikkat etmeniz gereken olaylar
Slaven Bilic'in yeni adresi belli oluyor
20 Mayıs 2019 okullar tatil mi MEB 19 mayıs tatili açıklaması
Dünyayı saran yapay zeka yeni ilaç keşfetmeye başlayacak
Yılda iki kez hacamat vücudu toksiklerden arındırıyor
Af haberleri son gelişmeler 24 Ocak yeni af haberleri
Yorumlar 33 yorum