BIST 1.397
DOLAR 8,72
EURO 10,37
ALTIN 501,48
HABER /  GÜNCEL

MetroCity'den sökülen merdivenler hakkında açıklama haciz kalktı mı?

Yürüyen merdivenleri, alacaklı bir faktoring firmasının aldırdığı haciz kararı sonrası sökülen İstanbul Levent'teki MetroCity Alışveriş Merkezi tarafından konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı.

Abone ol

MetroCity AVM’nin Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:
"MetroCity Alışveriş Merkezi’nde bulunan yürüyen merdivenler, asansörler, x-ray cihazları ve kapı dedektörleri, bir yönetim kurulu üyemizin borcundan dolayı, alacaklı bir faktoring firması tarafından yasal olmayan bir şekilde bir süre işlemez hale getirilmiştir.

HACİZ KALKTI!
Şirketimizin ihtiyati tedbir talepli olarak Bakırköy 5. İcra Hukuk Mahkemesinin 2018/874 E. sayılı dosyasıyla açtığı istihkak davası üzerine; yapılan haciz ve muhafaza işlemlerinin, İ.İ.K.82-83 maddelerinde belirtilen esaslar gözetilmeden, taşınmazın mütemmim cüz (bütünleyici parçası) niteliğinde olduklarından, taşınmazdan (bütünden) ayrı olarak haczi kabil olmadığından, bunlar üzerinde yapılan haciz işlemlerinin ve muhafaza altına alınan işlemlerin kaldırılmasına, alacaklı tarafından ’eski hale getirilmesine’ 04.09.2018 tarihinde karar verilmiş ve icra memuru tarafından saat 17.30’da haciz ve muhafaza işlemlerine son verilmiştir.

3. bir şahsın borçlarından dolayı MetroCity Alışveriş Merkezi zarara uğratılmıştır. İstihkak davası devam etmekte olup, haksız ve kanunsuz icra işlemleri nedeniyle, 3. şahıstan alacaklı faktoring şirketine gerekli maddi, manevi tazminat davaları ikame olunacaktır. Keyfiyeti; kamuoyuna, AVM çalışanlarına, kiracılarımıza ve birlikte çalıştığımız firmalara üzülerek saygıyla duyururuz."

ÖNCEKİ HABERLER
Eczacıbaşı, Türkiye’de bir ilki başlattı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Nazlı Ilıcak'a 'casusluk' şoku! Savcı bakın ne istedi?..
Tatilde tüm parasını kumarda kaybetti! Hırsızlıktan tutuklandı
Doktor kendini 'yanlışlıkla' öldürdü!
Beştepe'den Tahran Zirvesi açıklaması! Çözüm çabaları...
İdlib'de ortalık karışıyor! Fransa da devreye girdi: Vururuz
'Benim için dua edin' demişti! Fulden Uras'tan haber var
Genç Buğrahan 'İşe gidiyorum' diye evden çıktı ama...
Üniversite öğrencilerine FETÖ-PKK uyarısı
Yorumlar