HABER /  HAVA DURUMU

Meteoroloji'den İstanbul için kritik uyarı! Saat bile verildi

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, İstanbul'da yarın gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı bildirildi. Bir süredir sıcak havanın etkili olduğu kentte yarın 10.00-16.00 arasında sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürülüğü, İstanbul'da yaşayan vatandaşlar için uyarıda bulundu. Kentte yarın sağanak ve gök gürültülü şeklinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da yarın saat 10.00-16.00 arasında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın yerel olarak kuvvetli (10-35 kg/metrekare) olacağı öngörülüyor.

SEL, SU BASKINI İÇİN UYARI
Meteoroloji, yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu ve su hortumu oluşma riskine karşı ilgililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

İL İL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Son değerlendirmelere göre; yarın İstanbul'da görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (10-35 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu ve su hortumu oluşma riskine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Aref Ghafouri'ye ne oldu son durumu ne öldü mü kobra ısırmıştı
POMEM sonuçları açıklandı mı 22. dönem POMEM mülakat sonucu
Tanzanya Devlet Başkanı: Sonsuza kadar iktidardayız
Trump ile Putin anlaştı! Türkiye'yi kızdıracak formül
2018 emekli kurban bayramı ikramiyesi ne zaman verilecek?
Derbi terörü! Diyarbakır ve Adıyaman karıştı
Yorumlar