BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  GÜNCEL

Mesut Yılmaz çocukları büyük oğlu Hasan Yılmaz kimdir?

72 yaşındaki siyasetçi Mesut Yılmaz şu günlerde ciddi sağlık sorunları yaşarken ve hastanede tedavisi sürerken oğulları merak konusu oldu. Yavuz Yılmaz ve Hasan Yılmaz adında iki oğlu olan Mesut Yılmaz'ın büyük oğlu Yavuz Yılmaz 38 yaşında intihar ederek öldü. Peki küçük oğlu Hasan Yılmaz kimdir, kiminle evli?

Abone ol

Türk siyasetinin en başarılı ve en çok sevilen siyasi liderlerinden biri olan Mesut Yılmaz şu günlerde ciddi sağlık sorunu yaşıyor. Sosyal medyada Mesut Yılmaz öldü iddialarının yayılmasının ardından hastanede tedavi gören Mesut Yılmaz'ın  son sağlık durumu hakkındaki bilgiyi eşi Berna Yılmaz verdi ve durumu stabil dedi. Beyin sapındaki tümör nedeniyle ameliyatı olan Mesut Yılmaz'ın hastalığı ise merak konusu oldu. Peki Mesut Yılmaz kimdir, kaç yaşında, aslen nereli ve oğulları kimdir? İşte Mesut Yılmaz'ın hayatı...

İstanbul doğumlu olan Mesut Yılmaz aslen Rizeli ve 72 yaşındadır. 1976 yılında eşi Berna Yılmaz ile evlenen Mesut Yılmaz'ın Hasan Yılmaz ve Yavuz Yılmaz adında iki oğlu vardır. Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz intihar ederek ölmüştür.

Küçük oğlu Hasan Yılmaz 2016 yılında Ceren Öztürk ile evlendi. 

Eski Başbakan, Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz ile eşi Berna Yılmaz'ın küçük oğlu Hasan Yılmaz, Rizeli işadamı İbrahim Öztürk ile Neslihan Öztürk'ün mimar ve aynı zamanda şair olan kızları Ceren Öztürk ile evlendi. Çırağan Sarayı'nda düzenlenen görkemli düğün törenine, 1 bin seçkin davetli katıldı. Hasan Yılmaz ile Ceren Öztürk'ün şahitliğini Abbas Abbasov, Berna Tokar,  Muhammed Öztürk yaparken, çiftin nikahını ise Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kıydı. 

Özellikle 90’lı yıllarda politik gündemin ilk sıralarında yer alan isimlerden olan 72 yaşındaki Mesut Yılmaz, ilk kez 1983 Türkiye Genel Seçimleri’nde Rize milletvekili olarak meclise girmiştir.

Mesut Yılmaz'ın intihar eden oğlu Yavuz Yılmaz

Mesut Yılmaz kimdir: 1986 ve 1990 yılları arasında Turgut Özal tarafından kurulan hükûmetlerde Dışişleri Bakanı ve Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirilmiştir. ANAP Genel Başkanı Yıldırım Akbulut’un istifasının ardından 1991 yılında yapılan kongrede yeni genel başkan seçilerek başbakan olmuştur. 1995 Türkiye genel seçimleri’nin ardından kurulan koalisyon hükûmetinde tekrar başbakan olarak görevlendirilmiştir.

Berna Yılmaz ve oğulları Hasan Yılmaz, Yavuz Yılmaz

1997-1999 yılları arasında da başbakan olarak görev yapmıştır. 2000-2002 yılları arasında DSP-MHP-ANAP koalisyonunda devlet bakanı ve başbakan yardımcısı olarak yer almıştır. Partisi 2002 Türkiye genel seçimleri’nde meclise giremeyince istifa etmiştir.2007 Türkiye genel seçimleri’nde Rize’den bağımsız milletvekili olarak meclise girmiştir. 15 Ocak 2009-2011 yılları arasında ANAP ve Doğru Yol Partisi’nin birleşmesi sonucu kurulan Demokrat Parti’de siyasi yaşamına devam etmiştir. 2004 yılında Yüce Divan'da yargılanmıştır. Cumhuriyet tarihinde Yüce Divan'da yargılanan ilk başbakan olmuştur.

Almanca ve İngilizce bilen Mesut Yılmaz, aslen Hemşinli olup Rize ilinin Çayeli ilçesinin Çataldere köyündendir.

ÖNCEKİ HABERLER
Reza Zarrab’ın para trafiği ortaya çıktı! Hangi bankaları kullandı kaç transfer yaptı?
Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Ahmet Demircan koronavirüse yakalandı
Acun Ilıcalı ile Mesut Özil arasında bomba diyalog: Her şeyin hayırlısı
Mesut Yılmaz'ın oğulları kimdir Yavuz Yılmaz neden öldü?
Baykar'dan uzaktan eğitime destek için 5 bin bilgisayar tablet
İstanbul Halk Ekmek normal ekmeğe bir zam daha yaptı! Fiyatı yüzde 33 arttı
Fatih Terim'den olay sözler: Gerekirse ben de giderim
Fenerbahçe bu hafta iki transfer bombasını patlatıyor
Berna Yılmaz kimdir yaşı kaç Berna Yılmaz gençliği nasıldı?
Bulgaristan dünyaya ilan etti: ABD savaş uçaklarını üssümüze konuşlandırdı
Yorumlar