BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  GÜNCEL

Mesaj polemiği devam ediyor! Küçükkaya'dan İnce'ye yanıt

Muharrem İnce ile İsmail Küçükkaya arasındaki mesaj polemiğinin yankıları sürüyor. Fox TV'deki canlı yayında İnce'nin mesajının haber değeri taşıdığını bir kez daha belirten Küçükkaya, CHP ve İyi Parti'nin seçim sürecini iyi yönetemediğini söyledi.

Abone ol

Gazeteci İsmail Küçükkaya ile Muharrem İnce arasındaki mesaj polemiği devam ediyor. Bugün FOX TV'deki Çalar Saat programında Muharrem İnce'nin hata yaptığını belirten Küçükkaya, CHP ve İyi Parti'nin 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri sürecini yönetemediğini de söyledi.

'HABERDİR': Küçükkaya, "CHP süreci yönetemedi. İYİ Parti'de aynı durumda. Bakın Kemal Kılıçdaroğlu ortalıkta yok. İnsanların hayal kırıklıklarını giderebilecek bir şey yapmıyorlar" dedi. İsmail Küçükkaya, programda şu ifadeleri kullandı:

"Dün akşam bir klip yayınladı Muharrem İnce. Büyük olasılıkla CHP'nin genel başkanlığına yürüyen bir yola çıkıyor. Seçim gecesi sonuçlar belli olduktan sonra açıklama yapmadığı için eleştiren İnce, dün kameraların karşısına geçti. Bugün Çiğdem Toker'de o gecenin öyküsü yazdı. O gece aklına takılan soruları gündeme getirdi. Muharrem İnce'nin İsmail Küçükkaya'ya söylediği haberdir diyor. Ankara'nın en iyi, en etik, ahlaki kurallara en fazla uyan gazetecidir Çiğdem Toker."

Öte yandan Küçükkaya, sosyal medya hesabından yaptığı ise yaptığı açıklamayayı '#Haberdir' hashtagiyle paylaştı.

NE OLMUŞTU? 24 Haziran gecesi Fox Tv'deki seçim özel yayınında Muharrem İnce'yle mesajlaşan İsmail Küçükkaya, İnce'nin kendisine verdiği 'adam kazandı' yanıtını ekranda açıklamış, İnce ise bu duruma tepki göstermişti.

İnce, CHP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada "Orada bir hatam oldu, onu kabul edeyim. Ben İsmail Küçükkaya'ya arkadaşça mesaj attım. Onun haber yapacağını tahmin etmedim. Benim gibi deneyimli siyasetçinin bunu yapmaması gerekirdi. Vatandaşlarımızın bunu bir tweetle öğrenmemesi gerekirdi. Onu haber yapacağını düşünmediğim için, demek ki gazetecilerle dost olurken daha dikkatli olmak gerekiyormuş." ifadesini kullanmıştı.

"BEN MUHARREM İNCE'YLE RAKI BALIK MASASINDA DEĞİLDİM": Muharrem İnce'nin kendisine yönelik eleştirilerine yanıt veren Küçükkaya ise "Ben Muharrem İnce'yle rakı balık masasında değildim, gazeteci olarak soru sordum" derken, Muharrem İnce'nin mesajlaşmalarını duyurduğunu öğrendikten sonra kendisine bir mesaj daha attığını söyledi. İnce, ilk açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Muharrem İnce'yle mesajlaştıktan 20 dakika sonra bana geri dönüş yaptı ve 'Bu dostaneydi neden duyurdun' dedi." diyen Küçükkaya, Muharrem İnce'nin kendisine yönelik tepkileri dağıtmak için bir gazeteciyi harcadığını ifade etti. İnce attığı mesajları kullanacağımı biliyordu ve o mesajlar nedeniyle kitlesi üzerinde oluşan olumsuz havayı dağıtmak için bir gazeteciyi harcamayı tercih etti."