BIST 8.551
DOLAR 27,49
EURO 28,87
ALTIN 1.615,94
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu istifa edecek mi ? Sessizliğini bozuyor

CHP'nin Merkez Yürütme Kurulu bugün saat 11.00'de seçim değerlendirmesi için toplandı. İstifa edeceği iddia edilen CHP lideri Kılıçdaroğlu, MYK toplantısı sonrası bugün saat 14'te açıklama yapacak.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere bugün partisinin Merkez Yönetim Kurulu'nu (MYK) topladı. Parti genel merkezinde dün genel başkan yardımcılarıyla bir araya gelen ve 24 Haziran seçimleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunan Kılıçdaroğlu, bugün saat 11.00'de MYK'yi toplantıya çağırmıştı.

Toplantıdaki en önemli başlık, 24 Haziran seçimlerinde partinin aldığı oyların değerlendirmesi olacak. Yaşanan oy kaybıyla ilgili parti kurmaylarından istenen çalışma masaya yatırılacak. Seçimler sonrası atılacak adımların görüşeleceği toplantı sonrası Kemal Kılıçdaroğlu, saat 14.00'te, seçimler sonrası ilk kez kameraların karşısına geçerek açıklama yapacak.

Kemal Kılıçdaroğlu istifa etti mi? Canlı yayın açıklaması

CHP Genel Merkezi önünde partinin Denizli Gençlik Teşkilatı'ndan 5 genç, parti içinde adalet istediklerini belirterek 24 saat süreli oturma eylemi başlattı.

KILIÇDAROĞLU - İNCE GÖRÜŞMESİ... Ayrıca CHP'de gözler, Kemal Kılıçdaroğlu - Muharrem İnce görüşmesinde. İki ismin  bugün ya da yarın bir araya gelmesi bekleniyor. İki ismin buluşmasında partide bundan sonra atılacak adımlarla ilgili bir yol haritası üzerinde konuşulması bekleniyor. Bu aşamada İnce'nin yeni bir genel başkanlık yarışı başlatıp başlatmayacağı önem kazanıyor. 

İSTİFASI CEBİNDE İDDİASI... Kulislerde konuşalan bir iddiaya göre ise CHP lideri, MYK toplantısına cebinde istifa mektubuyla girdi. Tohlantıdaki duruma göre istifa edip olağanüstü kurultay çağrısı yapabileceği belirtiliyor...

Ahmet Hakan'dan olay Kılıçdaroğlu iddiası: İstifa edecek