HABER /  DÜNYA

Merkel ve Macron'dan Putin'e İdlib çağrısı

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonla görüştü. Her iki lider, İdlib konusunda arabuluculuk teklifinde bulundu.

Abone ol

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, telefonda görüştükleri Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin'e İdlib'de çatışmanın derhal son bulması çağrısında bulundu. İki lider, Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile siyasi çözüm için buluşmaya hazır olduklarını bildirdi.

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Merkel ve Macron, Putin ile telefonda görüşme gerçekleştirdi.

Şansölye Merkel ve Cumhurbaşkanı Macron, Suriye’nin İdlib kentinde felaket verici insani durumdan ne kadar kaygılı olduklarını ifade etti, Putin'e İdlib’de derhal çatışmaların son bulması çağrısında bulundu.

İhtiyaç sahipleri için insani yardımların erişiminin engellenmemesini isteyen iki lider, Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile (İdlib’deki) krizde siyasi çözümün bulunması için buluşmaya hazır olduklarını bildirdi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
F.Bahçe Beko'dan ağır mağlubiyet!
Erdoğan ve Serrac arasında önemli görüşme
İdlib şehitlerimizin ardından hükümetten ilk açıklama
Bakanlıktan son dakika Pegasus açıklaması
CHP'den hükümete İdlib uyarısı olumsuz sonuçları olacak
Patates tostu nasıl yapılır kahvaltıda yeni bir lezzet!
Yorumlar 1 yorum