BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29
HABER /  AK PARTİ

Meral Akşener'in iştahını kabartan AK Partililer!

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, Meral Akşener'in yeni partisini bugünkü köşesine taşıdı. Kekeç'in hedefinde bazı AK Partili isimler vardı!

Abone ol

Meral Akşener'in yeni partisi siyaset arenasında tartışılmaya devam ediliyor. Akşener'in partisini bugünkü köşesine taşıyan Ahmet Kekeç ise olaya AK Parti cephesinden baktı. AK Parti'de 'küskün' profili çizen bazı isimlerin Meral Akşener'in iştahını kabarttığını yazdı. İşte Kekeç'in AK Partilileri hedef alan o yazısı:

"Kestirmeden söyleyeyim: Siyaset “mühendisliği” pek kaldırmıyor.

Dolayısıyla, “oluşum” sözcüğüyle tanımlanan hiçbir siyasi hareketlilik (hiçbir siyasal mühendislik çalışması), kendi orijininden kopuksa, toplumsal bir karşılık bulamıyor.

... Bu çerçevede, Meral Akşener’in “oluşum”unu nasıl değerlendireceğiz?

Siyasi bir mühendislik çalışması olmaktan öte gidemeyecek bu oluşum, hangi seçmen talebi yahut beklentisiyle kesişiyor?

Meral Akşener ve “arkadaşlarını” bu çalışmaya, Bahçeli’nin yetersizliği mi, yoksa “sosyoloji”nin ittirmesi mi icbar etti?

Elinde “troyka”nın kanı bulunanlar, yani İsmail Cem’li, Kemal Derviş’li oluşumu “bozuk para gibi” harcatanlar, bu soruya “ikincisi” cevabını veriyor.

Meral Akşener Partisi (MAP), MHP’nin boşluğunu doldurmayacakmış, geniş katılımlı bir “milli merkez partisi” olacakmış ve asıl oyu AK Partililerden alacakmış. Çünkü bol miktarda “küskün” varmış.

Ben söyleyeyim Meral Akşener’i iştahlandıran AK Partililerin (daha doğrusu AKP’lilerin) kimler olduğunu:

Batı ülkelerinin (onların ifadesiyle “uygar dünyanın”) Türkiye’ye karşı hasmane tutumundan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu tutanlar, yani “Eyvah, galiba Batı’dan kopuyoruz. Bizi NATO’dan atacaklar... Bu gidişle dostumuz kalmayacak. Bir an önce AK Parti’nin kuruluş ilkelerine dönülmeli, yeni bir erdemliler hareketi başlatılmalı” diyenler kimlerse, onlar.

Dar bir entelektüel kadrodan söz ediyorum.

İki yıldır görülmemiş bir muhalefet yapıyorlar.

Üstelik Fetullahçı liberallerin tükettiği argümanlarla saldırıyorlar; Otokratlaşma, diktatörleşme, Midas’laşma, Kaddafi’leşme...

Mayıs ayında Başbakan değişmeseydi ne güzel olacaktı oysa: Vizeler kalkacaktı, serbest dolaşım başlayacaktı, kredi notumuz düşmeyecekti, yeniden çözüm masası kurulacaktı, Şam’da Cuma namazı kılınacaktı, Fetullah darbeye kalkışmayacaktı, Merkel bizi sevmeye devam edecekti... Her şey çok güzel olacaktı.

Meral Akşener’e bu “kadro”nun destek vereceği söyleniyor.

Şaşırtıcı mı?

Değil.

Erdoğan-Bahçeli birlikteliğinden “ölümüne” nefret ediyorlar ve Akşener’i iştahlandıracak bir yerde duruyorlar.

Elbette şaşırtıcı değil!

ÖNCEKİ HABERLER
Devlet okulunda tecrübeli öğretmen için veliden para alındığı iddiası
ABD'ye ait askeri helikopter düştü!
Adana Kurban bayramı namazı saati - 2017
Lastik değiştirirken feci şekilde hayatını kaybetti
Lastik değiştirmek isteyen sürücü feci şekilde can verdi
Bir Zamanlar Çukurova Hünkar öldü mü diziden ayrılıyor mu?
Yorumlar 15 yorum