BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  POLİTİKA  /  İYİ PARTİ

Meral Akşener partisinin grup toplantısında asker selamı verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener konuşma sırasında Barış Pınarı Harekatı nedeniyle asker selamı verdi.

Abone ol

İYİ Parti lideri  Akşener, partisinin bugünkü grup toplantısında gündeme ilişkin özellikle Barış Pınarı Harekatı hakkında dikkat çeken değerlendirmeler yaptı. Akşener konuşmasının bir bölümünde harekata katılan Mehmetçiğimize ithafen asker selamı verdi. Akşener’in açıklamalarının satır başları şöyle:

"Türkiye’nin iyi ve cesur insanları elbette terörün karşısında duracaktır. Buradan sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Böyle bir dönemde makamınız gereği sözlerinize son derece dikkat etmeniz gerekir. Mehmetçik harekattayken size düşen farklılıkları körüklemek değil, ortaklıkları güçlendirmektir. Harekat sürerken, ‘Millet İttifakı dağılmalıdır’ şeklinde konuşmak makamınıza yakışmaz."

'Burdan Türk ordusunu, Türk gençlerini selamlıyorum'

"Bu vatan, atamızın gençlere emanetidir. Bizim gençlerimiz mirasına sahip çıkıyor. Biz siyasetçilerin doğru siyaset yapmalarının sorumluluğu büyüktür. Daha önce devleti hendeklerden çıkarıp alan Türk ordusu şimdi de devleti yanlış dış politikalardan alıp çıkarmaya çalışıyor. Burdan Türk ordusunu, Türk gençlerini selamlıyorum.

'İki devlet dışında destek veren ülke yok'

"İletişim Başkanlığı var, lobi faaliyetleri var ama iki devlet dışında operasyona destek veren yok. Türkiye ilk kez sınır ötesi harekat yapmıyor. Daha önce de çok sayıda operasyon yapıldı, yapılmaya devam edilecek. Ancak hiçbir operasyonda bu kadar yanlık kalmadık. Erdoğan’ın dostları yalnız bıraktı. Oturduğu makamı 1974’teki barış harekatına borçlu olan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı bile harekata karşı çıktı. İşe iletişim ve diplomasiden başlamanız lazım Sayın Erdoğan. İki yıldır Fırat’ın doğusuna harekat yapacağız dediniz anlamıyorlar diyorsanız. Anlamıyorlarsa anlatmanız lazım Sayın Erdoğan. Devletin amacı derdini milletine ve dünyaya net bir şekilde anlatmaktır."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Suriye Milli Ordusu askerlerinin Şanlıurfa’ya sevkıyatı sürüyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Uğurcan Çakır: Ne mutlu Türk’üm diyene
Kobani'yi terkeden ABD askerleri ile Suriye ordusu karşılaştı
AÖF kayıt yenileme ücretleri 2019 ne kadar harç parası hangi bankaya ödenecek?
Vedat Muriç'in galibiyet dansına büyük ilgi
Cristiano Ronaldo tarihe geçti
Türkiye İstatistik Kurumu rakamları açıkladı! İşsizlik Temmuz'da yüzde 13.9 oldu
2020 15 tatil ne zaman yeni MEB tatil tarihleri
Türk taraftarlardan Stade de France'tan Mehmetçik'e selam
Eski İmar ve İskân Bakanı Ali Topuz hayatını kaybetti!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '30 km’nin sihri nedir' sorusuna yanıtı bomba
Yorumlar 21 yorum