BIST 10.871
DOLAR 33,06
EURO 36,02
ALTIN 2.511,06
HABER /  SEÇİM

Meral Akşener nerede? Seçim sonuçlarını görünce bunu yazdı ve...

Cumhurbaşkanlığı adaylarından olan Meral Akşener seçim sonuçları netleşince kayıplara karıştı. Cezaevinden seçim kampanyası yürüten Demirtaş'ın bile gerisinde oy alan Meral Akşener dün gece bir twit attı ve ortalıktan kayboldu.

Abone ol

Cumhurbaşkanlığı Seçim yarışında beklentilerin çok altında oy alan Meral Akşener kayıplara karıştı. İYİ Parti taraftarları Akşerer'den açıklama beklerken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Selahattin Demirtaş'a geçilen Akşener'den ses seda yok.

Meral Akşener en son dün gece seçim sonuçları netleşmeye başladığında sosyal medyada göründü. Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı yarışında fark attığının ortaya çıktığı saatlerde twitterdan 'Görevli ve müşahit kardeşlerim, sandıklarımızdan ayrılmıyoruz! AA'nın manipülatif sonuçlarından bağımsız, sandıklara son ana kadar sahip çıkıyoruz! Islak imzalı ve mühürlü nüshaları alana kadar sandık başında bekliyoruz!' diye yazdı.

Meral Akşener'i dün gece saat 22 civarı attığı bu twitten sonra gören duyan olmadı.

Seçim sonuçları netleştiğinde gözler Akşener'i aradı ancak o sırra kadem basmıştı. Meral Akşener'in bugün bir açıklama yapıp yapmayacağı da bilinmiyor.

ADAY OLACAĞIM DİYE DİRETMİŞTİ
Meral Akşener 24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimleri için Abdullah Gül'ün ortak aday olarak gösterilmesi gündeme gelince adaylığı konusunda diretmişti. Bunun üzerine Millet İttifakı Gül'den vazgeçip kendi adayları ile seçime katılma kararı almıştı. Meral Akşener seçimlerde Muharrem İnce'den daha yüksek oy alacağı ve seçimin ikinci turuna kalan isim olacağı iddiasındaydı.

CEZAEVİNDEKİ DEMİRTAŞ BİLE ONU GEÇTİ
Seçim kampanyasını cezaevinden yapmak zorunda kalan Selahattin Demirtaş, yarışta Meral Akşener'i sollayıp üçüncü sıraya oturdu. Selahattin Demirtaş yüzde 8.4 oranında oy alırken Meral Akşener tam bir hayal kırıklığı oldu ve yüzde 7.29 ile yarışı 4. sırada bitirdi.

MECLİS MİLLETVEKİLİ DAĞILIMI: Meral Akşener cumhurbaşkanlığı yarışında kişisel bir hezimet yaşarken ilk kez seçime katılan İYİ Parti yüzde 10 barajını aşıp 44 milletvekili ile mecliste yerini aldı.

Milletvekilleri listesi 27 dönem AKP, CHP, MHP, İYİ Parti, HDP tam isim listesi

Seçimin asıl galibi Devlet Bahçeli! MHP bakın kaç milletvekili aldı