BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL

Menzil Tarikatı'nın okulunda çalışan başı açık öğretmenden mektup!

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Menzin Tarikatı'na bağlı bir okulda öğretmenlik yapan başı açık bir öğretmenin kendisine yazdığı mektubu bugünkü köşesine taşıdı.

Abone ol

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Menzil Tarikatı'nın bürokraside FETÖ'den boşalan yerleri doldurmaya çalıştı yönünde bir yazıyı geçen hafta köşesinde kaleme almış ve "Sonra kalkıp METÖ demeyin sakın" diye uyarmıştı. Fatih Altaylı'nın yazısı sonrası Menzil Tarikatı kamuoyunda tartışılmaya başlanmıştı. Geçen haftadan bu yana Menzilcilerle ilgili yazılarını sürdüren Fatih Altaylı, bugün de Menzil Tarikatı'na ait bir okulda çalışan 'başı açık bir öğretmenin' kendisine gönderdiği mektubu yayınladı. İşte o öğretmenin mektubunda yazanlar ve Fatih Altaylı'nın yorumu...

"...

Menzil hocasından akla ziyan yorum! Gavslarımız sayesinde…

Menzil tarikatının sahip olduğu okullardan birinde çalışan bir öğretmen, bu okullarla ilgili önemli bilgiler verdi. Başı açık ve Atatürk Cumhuriyeti değerleriyle barışık biri olan öğretmen şöyle diyor:

‘Tarikat yapılanmalarına ve aklı şeyhe kiraya vermeye karşı olan biriyim. Sizin de değindiğiniz Menzil tarikatının okullarından birinde öğretmenlik yapıyorum. Bu okulların tarzı ilginç. 20 kadın öğretmen var ise bunlardan en az 5-6’sının başının açık olmasına önem veriyorlar. Bu durumumdan ötürü bir olumsuzlukla karşılaştım dersem yalan söylemiş olurum.

Gördüğüm kadarıyla devleti ele geçirme çabaları yok, ama mümkün olduğunca örgütlenme gayreti içinde bir yapıları var. Bu cemaatlerin ortak anlayışı ve gayeleri de bu.

Okulun düzenlediği öğretmenler arası sosyal etkinliklere pek katılmadığım halde bunu bile konu yapmıyorlar. Yani rahatız.

Benim çalıştığım kurumun 5 okulu var.

6’ncıyı açmak istedikleri zaman Milli Eğitim izin vermedi ve ‘5 yeter’ dendi. Keza üniversite açma girişimleri de YÖK ve bakanlık tarafından kabul görmedi.

Benim anladığım kadarıyla devlet bu yapının güçlenmesini istemiyor. Yani devlet bir anlamda bu konularda artık daha hassas.

Tabii bu benim izlenimim ve çevremde konuşulanlardan anladığım.’

Bunları bana aktaran öğretmen hanımefendi alınmasın ama bu işler böyle başlar. Bundan 10 yıl önce de FETÖ okulları için ‘Şahaneler, çok iyiler’ deniyordu. Ben devlet içinde kendini örgütlemek isteyen herkesin bir süre sonra bir vesayet kuracağından zerre kuşku duymam.

Moda tabirle insanın fıtratında bu var. Cemaatlerin fıtratı ise sadece bu.

Bu açıdan devletin üniversite izni vermemiş olmasını da çok doğru bulduğumu söylemeliyim.”

Menzil tarikatı Nakşibendi şeyhi Abdulbaki Erol'un kerameti ne?Menzil tarikatı Nakşibendi şeyhi Abdulbaki Erol'un kerameti ne?Menzil tarikatı Nakşibendi şeyhi Abdulbaki Erol'un kerameti ne?Menzil tarikatı Nakşibendi şeyhi Abdulbaki Erol'un kerameti ne?HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Fatih Altaylı Menzil Tarikatı'nı yazdığına bin pişman oldu!

Menzil tarikatı lideri kimdir? Gülen'in yerini mi alıyor?

ÖNCEKİ HABERLER
Oteldeki Türk gecesinde feci ölüm
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Erdoğan: Bunu aşağı çekeceksiniz ona göre diyeceğiz
CHP'den Danıştay Başkanı hakkında başvuru
Kuzey Kore'nin başı büyük dertte! O karar kabul edildi
Almanya'dan Türkiye'yi kızdıracak bir hamle daha!
Eski MİT çalışanı ve kripto imamlara büyük operasyon
Yıl sonu dolar tahmini açıklandı! Merkez Bankası...
Zarrab mahkemeye ayakları zincirli getirildi
Hangi devlet başkanı için söyledi? "Görüşmedim, niyetim de yok"
Yorumlar 46 yorum