BIST 1.124
DOLAR 7,66
EURO 8,91
ALTIN 458,49
HABER /  GÜNCEL

Menbiç'te esnaf PKK'ya karşı kepenk indirdi

Menbiç'i işgal eden PKK/YPG'ye karşı esnaf bir kez daha kepenk indirdi. Örgüt, 5 Mayıs'tan bu yana onlarca genci zorla silah altına almak için alıkoymuş halk yaşananlara tepki göstermişti.

Abone ol

Terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeyinde işgal ettiği Menbiç ilçesindeki esnaf, örgütün gençleri zorla silah altına almaya çalışmasını protesto etmek için iş yerlerinin kepenklerini indirdi.

Menbiç'teki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, terör örgütü YPG/PKK, işgal ettiği Menbiç'te 5 Mayıs'tan bu yana onlarca genci zorla silah altına almak için alıkoydu.

Örgütün bu eylemini protesto etmek için ilçe merkezindeki esnaf, iş yerlerini bir günlüğüne kapattı.

YPG/PKK, nisan ayı sonunda çıkardığı kararla Menbiç'te yaşları 18-30 arasındaki gençlere teslim olup, örgüt saflarına katılmaları için 5 Mayıs tarihine kadar süre tanımıştı. Örgüt, teslim olmayan gençleri alıkoymak ve cezalandırmakla tehdit etmişti.

ESNAF DAHA ÖNCEDE KEPENK İNDİRMİŞTİ

Menbiç ilçe merkezindeki esnaf, bu yılın ocak ayında örgütün iki genç sivili işkence ederek öldürmesinin ardından iş yerlerinin kepenklerini indirmişti.

Geçen yıl 5 Kasım'da da Menbiçli esnaf, örgütün bölgedeki gençleri zorla silah altına almaya çalışmasına tepki amacıyla iş yerlerini kapatmıştı.

YPG/PKK, Halep'in Fırat Nehri'nin batısında kalan Menbiç ilçesini, Ağustos 2016'ta ABD'nin desteği ile ele geçirmişti. Ancak Amerikalı yetkililerin DEAŞ çıkarıldıktan sonra örgüt unsurlarının ilçeyi terk edeceği yönündeki taahhütlerine rağmen, terör örgütü Menbiç'teki işgalini sürdürüyor.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti Iğdır milletvekili adayları kimler 2018 listesi
AK Parti Ardahan milletvekili adayları kimler 2018 listesi
AK Parti Bartın milletvekili adayları kimler 2018 listesi
AK Parti Şırnak milletvekili adayları kimler 2018 listesi
AK Parti Batman milletvekili adayları kimler 2018 listesi
Masterchef Duygu yaşı kaç Duygu Acarson evli mi eşi kimdir?
Yorumlar