BIST 5.062
DOLAR 19,05
EURO 20,63
ALTIN 1.219,10
HABER /  GÜNCEL

Melih Gökçek: Cumhurbaşkanımız kaşıkla topluyor bürokrasi ihanet edip kürekle dağıtıyor

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabından birbiri ardına gelen zamları sert bir dille eleştirdi; "Sayın Cumhurbaşkanı’mız kaşıkla topluyor, bürokrasi ihanet edip kürekle dağıtıyor. Bunun adı bilinçli olarak Erdoğan’a ve Ak Parti'ye ihanet. Yapılan zamların masum bir hareket olduğunu bana kimse inandıramaz" dedi.

Abone ol

Melih Gökçek, Ete gelen yüzde 48 zamma karşın Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun'a, "Belli ki birileri genel müdürü iktidara ihanet için teşvik etmiş. Vicdansız adam ne bu %48 zam?" diye tepki gösterdi. 

Gökçek şekere gelen zamla ilgili de Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan’a yönelik, "Kardeşim elinde inanılmaz stok varken sen tam ramazanda bu zammı nasıl yaparsın? bu iktidarın dibini oymaktır" diye sitem etti.

Gökçek'in Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar şöyle: 

Sayın Cumhurbaşkanı’mız kaşıkla topluyor, bürokrasi ihanet edip kürekle dağıtıyor… Bunun adı bilinçli olarak Erdoğan’a ve ak partiye ihanet. Yapılan zamların masum bir hareket olduğunu bana kimse inandıramaz. Niye mi bunları söylüyorum, tek tek anlatacağım.

Özetle; cumhurbaşkanı işçisine %50 zam yapsın, doğalgazda sübvanse yapsın, geçen yıl doğalgaz da sübvanse 165 milyar. Bu yıl rakam 300 milyarı bulacak. Gıda da temel harcama kalemlerinde KDV’yi %1’e indirsin, diğer taraftan ülkesini savaştan korusun.

"Vicdansız adam ne bu %48 zam?"
Tam ramazan gelmiş Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman uzun ete %48 zam yapıyor… Belli ki birileri genel müdürü iktidara ihanet için teşvik etmiş. Vicdansız adam ne bu %48 zam? cumhurbaşkanı genel müdürü tutup kulağından genel müdürlükten alıyor.

Şeker Fabrikaları Genel Müdürü'ne: Kardeşim elinde inanılmaz stok varken sen tam ramazanda bu zammı nasıl yaparsın?
Türkiye’nin yeterli şeker stoku olduğu halde şekerin iki hafta içinde perakende fiyatının 7 liradan 19 TL’ye çıkışı organize bir ihanettir. Bunun ramazanda yapılması enteresandır. Şeker fabrikaları şekerin fiyatına %31 zam yapmıştır. Oysa bakanlık duruma müdahale etmişti. Bugün Etimesgut’ta bizzat şeker fabrikası satış mağazasında yaşanan olay ihanetin belgesidir. Vatandaş şeker fabrikası mağazasına gittiğinde raflarda şeker yoktu. Olay bakanlığa intikal edince raflara şeker konuldu. Bu nasıl iş arkadaş? Ben bu konuda hiç tartışmasız sorumlu olarak bu zammı yapan Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan’ı görürüm. Kardeşim elinde inanılmaz stok varken sen tam ramazanda bu zammı nasıl yaparsın? bu iktidarın dibini oymaktır.

"Sizin iktidara kastınız mı var?"
Yetmedi bugün yeni bir zam doğalgaza geldi… Ya daha yeni zam yapılmadı mı? Cumhurbaşkanımız devreye girip sübvanseyi arttırmadı mı? BOTAŞ’ın bu zammı hele tam ramazanda ve de petrol fiyatlarında fiyatlar aşağı düşerken nasıl izah edilir? Sizin iktidara kastınız mı var?

Öneriler
Fiyatların kontrol altına alınması için bir teklifim var. Kanunla bu hemen düzenlenebilir.

1)İmal edilen tüm mallara gramaj standartları getirilmeli. Yani 1 kg’lık mal 800 grama düşürülerek aynı fiyata satılmamalı, oynayarak zam yapılmamalı.

2)Her malın üzerine imal edildiği tarihteki toptan fiyatı konulmalı. Gıda maddeleri son kullanma tarihine kadar maksimum %25 karla satılmalı. Fiyat matbu olacağı için üzerine yeni etiket yapıştırılamaz. O mal bittikten sonra yeni gelen mala ancak fiyat farkı konulabilir.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Meteoroloji ve AKOM'dan peş peşe uyarı! Aman dikkat çok kuvvetli olacak
Foto Galeri Meteoroloji ve AKOM'dan peş peşe uyarı! Aman dikkat çok kuvvetli olacak Galeriye Gözat