BIST 1.557
DOLAR 7,47
EURO 9,04
ALTIN 441,61
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Mehmet Özhaseki'den Mansur Yavaş'a: Türkiye’yi terk ederim

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, sahte senet düzenlemekle suçlanan CHP Mansur Yavaş'ın kendisi hakkındaki açıklamalarına sert tepki gösterdi. Özhaseki, "Bakın iddialı bir şey söyleyeyim. Eğer o adamı biz konuşturmuşsak veya dediği gibi benimle ilgili bir şey varsa Türkiye’yi terk ederim" diye konuştu

Abone ol

Mansur Yavaş'ın iş adamı Necmettin Kesgin adına 600 bin dolarlık sahte senet düzenlediği iddiası ortalığı karıştırdı. AK Parti ile CHP arasında polemiğe neden olayla ilgili taraflardan sert açıklamalar geliyor.

Mansur Yavaş'ın dünkü basın toplantısı kafalardaki soru işaretlerini gidermediği gibi yeni polemikleri beraberinde getirdi. Yavaş'ın Özhaseki'yi Necmettin Kesgin ile irtibatlı göstermeye çalışması Özhaseki'yi çok kızdırdı. 

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki A Haber canlı yayınında Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün gündeme dair sorularını yanıtladı.

Sahte senet tartışmalarıyla başı dertte olan Mansur Yavaş'ın kendisini suçlamasına tepki gösteren Özhaseki, Yavaş'ın konuyla ilgili gazetecilerin sorularına yanıt vermediğini hatırlattı.  Özhaseki şunları söyledi:

Gazetecilerin bir tekine soru sorma imkanı bile vermediler

"Bir kaç ay önce bir gazete yazmıştı orada görmüştüm ama dikkat etmemiştim. Muhatabıyla ilgili bir tanışıklığım yok. Kendisini zamanında yapmış olduğu işlerle ilgili bir iki senedir süren davalar varmış. Okuduğumuz şeyler korkunç şeyler. Benim de dikkatimi çekti. Bizim de bildiğimiz bir iş değil. Konuştuğu insanla ilgili de benim bir tanışıklığım yok, ömrümde görmedim, telefonla da konuşmadım.

Kendisinin zamanında yapmış olduğu işlerle ilgili bir iki sene süren davalar varmış. Gazeteden okuduğum kadarıyla söylüyorum. Bu okuduklarımız korkunç şeyler. Ciddi ciddi soru soruyor gazeteciler, fakat bir tekine cevap vermediler. Gazetecilerin bir tekine soru sorma imkanı bile vermediler. Hayretle baktım ne diyor diye. Beni suçluyor, el insaf ya. O kızdığı, ağır ithamlarla suçladığı adamı ben tanımıyorum ki. Bakın iddialı bir şey söyleyeyim. Eğer o adamı biz göndermişsek, konuşturmuşsak, benimle ilgili bir şey varsa çıksınlar söylesinler Türkiye'yi terk ederim.

Ne demek ya vergi doğar? Sen vergi mi kaçırıyorsun?

Benim üzerimde şantaj yaptı, tehdit etti, şunlar mesajlar... İş takipçiliği var ortada. Herkesin açık olarak sorduğu CHP adayına şu. Sen burada bir avukatlık hizmeti mi yapıyorsun? Öyle olduğunu söylüyor. Vekaletini göster. Yok. Sözleşmeni göster. Kocaman bir dava 600 bin dolar az bir para değil. Niye sözleşme yapmadın peki? "Vergi doğar" Ne demek ya vergi doğar? Sen vergi mi kaçırıyorsun? Mal varlığında göster, göstermiyorsun.

Ortada bir yargı kararı var. Takip ettiği insan gidiyor diyor ki "bu senet benim değil" Ama CHP adayının söylediği 'bu senedi benim yanımda doldurdu, alt tarafını imzaladı verdi"

Ama kesinleşen bir şey var. Sahte senet var

Ortada bir sahte senet var. Bunun sahte olduğu tescillenmiş. Yargıtay'a gitmiş kesinleşmiş. Bu gerçek mi? Gerçek... Onun dışındaki birçok suçlama devam eden davalar şeklinde sürüp gidiyor. Kesinleşmedikçe bir şey söylemek doğru değil. Ama kesinleşen bir şey var. Sahte senet var. Ve CHP adayı bu sahte senetle adamı sıkıştırıyor, para almaya çalışıyor.

Nasıl oluyor da bu olayı bana getiriyorsun ya

Bundan büyük ayıp olabilir mi? Bunu sorduklarında da "rakibim var ya" diyor... Ya el insaf, bu kadar insafsızlık olur mu? Yalan olur mu? Bu kadar ahlaksızca saldırı olabilir mi? Ben ne adamı gördüm, ne merhabam var. Nasıl oluyor da bu olayı bana getiriyorsun ya. Doğrusunu söylesene neyse. İnsanlardan kaçırma. Hiçbir soruya cevap vermiyor. Gazeteciler soracak cevap vermiyor. Eline bülten tutuşturmuşlar okuyor. Doğrusu Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım diyen birisine bu yakışmıyor."

.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bursa anket sonuçları geldi 3 anketten bakın ne çıktı! Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Merkez Bankası'ndan flaş rapor riskler devam ediyor
Bekçi alımı başvuru şartları 2019 Polis Akademisi yayınladı mı?
Tarih, Kültür ve Turizm Altındağ'ın ekonomik kaldıracı olacak
24. dönem POMEM kayıtları ne zaman PA polis alımı başvusu sayfası
Beril Dedeoğlu kaç yaşında öldü mü eşi Hasan Basri Dedeoğlu kimdir?
Rüştü Reçber: Volkan Demirel bırakıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netenyahu'ya sert tepki kendine gel kendine
 İstanbul Haliç'te yelkenli tekne battı!
Mucizeye imza attı! İşte Ronaldo için bomba manşetler
Beril Dedeoğlu öldü mü son açıklamalar kafa karıştırdı!
Yorumlar 18 yorum