BIST 1.390
DOLAR 8,08
EURO 9,72
ALTIN 459,93
HABER /  GÜNCEL

Mehmet Dişli kimdir AK Parti vekili Şaban Dişli şokta

Darbe girişiminden gözaltına alınan Tümgeneral Mehmet Dişli kimdir , AK parti'den Şaban Dişli'nin kardeşi olan general şok etti.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin kardeşi Tümgeneral Mehmet Dişli 15 Temmuz darbesine katıldığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Mehmet Dişli’nin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın boğazını sıkarak ona zorla darbe bildirisini imzalamak isteyen ekip arasında yer aldığı iddia ediliyor.

Mehmet Dişli Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın özel kalem müdürü olarak görev yapıyordu.

İşin ilginç yanı ise Mehmet Dişli’nin operasyonla Akıncı üssünden kurtarılan Hulusi Akar’la birlikte Çankaya Köşkü’ne gelmesi oldu. Mehmet Dişli helikopterden Genelkurmay başkanı ile birlikte inmişti.

AKAR'IN BAŞINA SİLAH DAYAYAN OYDU

Tümgeneral Dişli, Orgeneral Akar'ın hazırlanan bildiriyi imzalamasını ve Türk kamuoyuna okumasını istedi. Ancak Orgeneral Hulusi Akar, son derece sert ifadelerle yapılanlara karşı çıktı. Orgeneral Akar ile emir subayları zaman zaman gırtlak gırtlağa geldi. Tümgeneral Dişli, Akar'ı başına silah dayayıp ölümle tehdit etti. Akar'a sert fiziki müdahalede bulunuldu; bir ara boynuna kemer geçirildi. Orgeneral Akar'ın boynundaki yara izinin de kemer sıkmadan kaynaklandığı ve bu nedenle önceki gün TBMM'deki oturuma boynunu kapatacak şekilde üniforma ile geldiği öğrenildi.

ŞABAN DİŞLİ KİMDİR?

Aslen Sakarya Geyve'den olan Şaban Dişli, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve İstatistik Bölümü mezunu. Çok İyi düzeyde İngilizce, Fransızca ve Hollandaca bilen Dişli, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Darbeci çıkan Mehmet Dişli'nin ağabeyi olan Şaban Dişli AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Şaban Dişli kardeşinini gözaltına alınmasıyla ilgili “soyadı Dişli olan Tümgeneral kardeşim de olsa, duruşumuz değişmez, aksine katmerlenir” diye azdı. 

Şaban Dişli’nin mesajları şöyle;

“Biz Türkiyemiz ve Ay Yıldızlı Bayrağımızın Emrindeyiz. Liderimiz Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Soyadı Dişli olan Tümgeneral kardeşimde olsa asla ve asla duruşumuz değişmez, aksine katmerlenir. Biz Ölümüne darbeye hayır dedik demeye devam edeceğiz.”

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan Yıldırım'dan çok önemli açıklamalar
AK Partili Şaban Dişli'den darbeci kardeş tweeti
FETÖ'cü askerlerle ilgili şok iddia! Her 3 generalden biri...
Akın Öztürk'ün darbeci damadı Hakan Karakuş kimdir?
Darbeci damat Hakan Karakuş'un yaptıklarına bakın!
Cemaatin bankasıyla ilgili flaş gelişme!
Darbe girişimi son dakika internet haberleri durum ne?
Hulusi Akar'ın yanındaki Mehmet Dişli şoke etti
Hulusi Akar kimdir aslen nereli TSK'daki lakabı
FETÖ'nün Hakan Fidan kini! Meğer darbe gecesi MİT'te...
Yorumlar 6 yorum