BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  GÜNCEL

Mahkemeden Selahattin Demirtaş kararı

“Örgüt yöneticiliği” iddiasıyla tutuklu bulunan HDP eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yargılandığı davanın ilk duruşması görülmeye başlandı. Demirtaş'ın tutukluluğunun devamına karar verildi.

Abone ol

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğunun devamına karar verildi. Duruşma 14 şubat 2018 tarihine ertelendi.

Yaklaşık bir yıldır tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’ın yargılanmasına başlandı. Demirtaş, savunmasının SEGBİS sistemi ile alınmak istenmesiyle nedeniyle duruşmaya katılmadı. Demirtaş, yargılamanın durdurularak, SEGBİS ile savunmasının alınmasına izin veren yasa hükmünün iptali için davaya bakan mahkemenin, Anayasa Mahkemesine iptal başvurusunda bulunmasını istedi. Mahkeme, Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

DURUŞMA O TARİHE ERTELENDİ: Demirtaş'ın tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme, bir sonraki duruşmada hazır edilmesi için ilgili yerlere müzekkere yazılmasına hükmetti. Ayrıca dosyadaki eksik bilgi ve belgelerin istenmesi için bazı mahkeme ve il emniyet müdürlüklerine de müzekkere yazılmasına karar verem mahkeme, duruşmayı 14 Şubat 2018 tarihine ertelendi.

Demirtaş'ın mahkemeden istediklerine bakın

ÖNCEKİ HABERLER
Trump kapanabilir dedi! Dolar değer kaybedecek
KPSS sanıklarına hapis cezası
Kanatsız Kuşlar 26.bölüm fragmanı yeni bölümde neler olacak?
Siyah Beyaz Aşk 9.yeni bölüm fragmanı neler olacak?
Erdoğan'dan Putin'e Küdüs telefonu
Fox Tv Kaybolan Çiçekler Çilem DNA sonucu açıklandı bakın kim çıktı!
Diyanet'ten dikkat çeken boşanma fetvası!
Erdoğan-Çipras görüşmesi sonrası flaş açıklamalar
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarihi sokaklar için harekete geçti
Sobadan çıkan gaz anne ve oğlun canını aldı
Yorumlar 8 yorum