BIST 11.169
DOLAR 33,04
EURO 36,01
ALTIN 2.564,56
HABER /  GÜNCEL

Liderler Anıtkabir'de! O isim törene katılmadı!

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü yıldönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı ve diğer siyasiler Anıtkabir'deki törende bir araya geldi. MHP lideri Bahçeli törene katılmadı.

Abone ol

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü yıldönümü, Türkiye genelinde düzenlenecek etkinliklerle kutlanıyor. İlk tören Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni kabine eşliğinde Anıtkabir'de yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı tören Anıtkabir'de gerçekleşti.

liderler-anitkabirde!-o-isim-torenlere-katilmadi!.20150830101825.jpg

MHP LİDERİ BAHÇELİ KATILMADI

Son dönemde çıkışlarıyla gündemde olan Bahçeli'nin törene katılmaması dikkat çekti.

GEÇİCİ SEÇİM HÜKÜMETİ ATA'NIN HUZURUNDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği devlet erkanı, Atatürk'ün huzuruna çıkarak mozelesine çelenk bıraktı. Törene katılanlar arasında geçici hükümetin bakanları ve TSK komuta kademesi de yer aldı.

ERDOĞAN ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNE NE YAZDI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir özel defterini imzaladı. Erdoğan, "Tarihi mücadele veren siz başta olmak üzere, tüm askerleri rahmetle yad ediyoruz. Askerlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerine yer verdi.

liderler-anitkabirde!-o-isim-torenlere-katilmadi!.20150830101904.jpg

CUMHURBAŞKANI RESEPSİYON VERECEK

Anıtkabir'deki törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, "başkomutan" sıfatıyla Beştepe'de kutlamaları kabul edecek. Atatürk Kültür Merkezi'nde tören yapılacak törenin ardından devlet erkenı Kara Harp Okulu'ndaki törene katılacak.

Akşam saat 20.00'de ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resepsiyon verecek.

liderler-anitkabirde!-o-isim-torenlere-katilmadi!.20150830101939.jpg

KUTLAMA VE EĞLENCELER İPTAL EDİLDİ

Terör olayları nedeniyle kutlama ve eğlenceler, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yayımladığı genelgeyle iptal edilmişti.