BIST 11.175
DOLAR 33,05
EURO 36,01
ALTIN 2.552,58
HABER /  GÜNCEL

Kılıçdaroğlu Yarbay Mehmet Alkan için düğmeye bastı!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay'ın kardeşinin cenazesinde isyan eden Yarbay Mehmet Alkan'a sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Abone ol

Cumhuriyer Halk Parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay'ın Şırnak'ta kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ı şehit veren ve Osmanye'deki cenazesinde isyan eden Yarbay Mehmet Alkan'a sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimlerinin sonucunda yeniden koalisyonu zorunlu kılan bir tablo ortaya çıkması halinde önceliklerinin Türkiye'nin çıkarları olduğunu söyledi.

"TÜRKİYE'DE YETERİ KADAR KAVGA VAR"

Kılıçdaroğlu, "Ne zamandır bir ağız dalaşı, bir kavgadır gidiyor. Biz ağız dalaşı, kavga istemiyoruz. Zaten Türkiye'de yeteri kadar kavga var. Seçim kampanyamızda da var olan sorunları nasıl çözeceğimizi halka anlatacağız" dedi.

"GENELKURMAY YARBAY ALKAN'A SAHİP ÇIKSIN"

CHP lideri, iktidara gelmeleri halinde Kürt sorununu bir iktidar döneminde çözebileceklerini belirterek 'Çözemezsek de gideriz' ifadesini kullandı.

"YENİ SÜRPRİZLER OLACAK"

Kılıçdaroğlu, seçim kampanyasında, emekliye iki maaş ikramiye benzeri yeni sürprizleri olacağını da söyledi. CHP lideri, Genelkurmay'a, şehit kardeşinin cenaze törenindeki sözleri nedeniyle hakkında soruşturma açılan Yarbay Mehmet Alkan'a sahip çıkması çağrısında bulundu.