HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan o iddiaya açıklama

Kutsal emanetlerin bulunduğu Topkapı Sarayı'nın güvenlik hizmetleriyle birlikte müze işletmesinin de Yahudi asıllı bir iş adamına ait şirketin yapacağı yönündeki iddialara Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, "Müze ve Örenyeri gişelerinin işletmesi işi" için açtığı ihaleye Yahudi sermayeli bir şirketin kazandığı iddialarını yalanladı. Topkapı Sarayı'nın işletmesinin de aynı firma tarafından yapılacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Bakanlık, ihalenin henüz sonuçlanmadığı, ihalede iddia edildiği gibi yabancı bir firmanın yer almadığı belirtildi.

Kutsal emanetlerin yer aldığı Topkapı Sarayı'nın işletmesiyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve örenyerlerinin gişe işlemleri ve işletmesinin Yahudi sermayeli İsviçre firması Sicpa tarafından yapılacağı yönündeki iddialar yalanlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, sosyal medyada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Müze ve Örenyeri Gişelerinin İşletmesi İşi"nin sadece belirtilen yerlerin gişe işletmelerini kapsadığını, ihaleyi kazanan firmanın gişe dışında "işletme" gibi herhangi bir yetki ve sorumluluğunun bulunmadığı kaydedildi. 

Sosyal medyada yer alan ve kutsal emanetlerin yer aldığı Topkapı Sarayı'nın da işletmesinin aynı ihale kapsamında bir firmaya verileceği yönündeki iddialarda yalanlanarak, ihalenin henüz sonuçlanmadığı, belirtilenin aksine şartname gereği ihaleye yabancı bir firmanın da katılmadığı kaydedildi. Bakanlık, ihalenin içinde bulunduğumuz hassas döneminde tüm gereklilikleri ve ülke menfaatleri dikkate alınarak yürütüldüğünü belirtti.

ÖNCEKİ HABERLER
Dışişleri Bakanlığı'ndan Irak'a DEAŞ teşekkürü
İstanbullular dikkat! İDO seferleri iptal
Nişanlısıyla görüntülerini çeken kız kardeşini öldürdü!
İsrail'den Filistin açıklaması! Protestolar ve şiddet...
İşte Akkuyu Nükleer Santrali'nde son durum
Yasak Elma'da izleyicilerden tepki alan erotik sahnesi
Yorumlar 10 yorum