HABER /  GÜNCEL

Dışişleri Bakanlığı'ndan Irak'a DEAŞ teşekkürü

Dışişleri Bakanlığı, Irak merkezi hükümetinin DEAŞ'a karşı başlattığı mücadelenin başarıyla tamamlanmasından dolayı teşekkür etti. Açıklamada, Irak hükümeti ile iş birliği ve dayanışma içinde hareket etmeyi sürdüreceği vurgulandı.

Dışişleri Bakanlığı'nca, Irak'ın DAEŞ'e karşı yürüttüğü mücadelenin başarıyla tamamlanmasından memnuniyet duyulduğu belirtilerek, Irak hükümeti tebrik edildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, DAEŞ'a karşı yürütülen mücadelede hayatını kaybeden Iraklılara Allah'tan rahmet dilendi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Irak'ın DAEŞ’e karşı yürüttüğü mücadelenin başarıyla tamamlanmasından memnuniyet duyuyor, Irak hükümetini kutluyoruz. Bu uğurda hayatını kaybeden Iraklı kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Bundan sonraki süreçte, kurtarılan bölgelerin yeniden imarı, Irak kurumlarının güçlendirilmesi ve Iraklı kardeşlerimiz arasında ulusal uzlaşı sağlanması istikametinde kararlı adımlar atılmasına ihtiyaç olduğu değerlendirilmektedir. Bu alanda yapılacak çalışmaların toplumun tüm kesimlerini içeren kapsayıcı bir anlayışla hayata geçirilmesi önem taşımaktadır."

Açıklamada, Türkiye'nin, DAEŞ ile mücadelede olduğu gibi, DEAŞ sonrası dönemde de her alanda Irak hükümeti ile iş birliği ve dayanışma içinde hareket etmeyi sürdüreceği vurgulandı.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbullular dikkat! İDO seferleri iptal
Nişanlısıyla görüntülerini çeken kız kardeşini öldürdü!
İsrail'den Filistin açıklaması! Protestolar ve şiddet...
İşte Akkuyu Nükleer Santrali'nde son durum
İsrail ordusuna ait askeri araç Filistinli çocuğa çarptı!
29 Ekim resmi tatil mi 2019 okullar kaç gün tatil olacak?
Yorumlar 1 yorum