BIST 8.335
DOLAR 27,38
EURO 29,01
ALTIN 1.627,65
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

Koyuncu anısına Şevval Sam konseri

Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik Kulubü tarafından Kazım Koyuncu anısına konser düzenleniyor

Abone ol
Bu konserin amacı, akciğer kanseri hastalığı sonucunda hayatını kaybeden Kazım Koyuncu anısına bir konser düzenlemek ve elde edilen gelir ile Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisinin fiziksel şartlarının iyileştirilmesidir.
 
Konser gelirlerinin çocuk onkoloji servisini iyileştirmeye aktarılmasının nedeni, Y.T.Ü. Sosyal sorumluluk Kulübünün 4 Yapraklı Yonca projesi kapsamında 2009 yılından beri çocuk onkoloji servislerinde etkinlikler yapması ve servis ihtiyaçlarının bilincinde olmasıdır.

4 Yapraklı Yonca Projesi, İstanbul genelindeki çeşitli hastanelerin çocuk onkoloji ve hemotoloji servislerinde tedavi gören çocukların yaşadığı psikolojik olumsuzlukları en aza indirmeyi ve sosyal hayata uyum sürecinde  çocuklara ve ailelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir projedir. 2010- 2011 Eğitim ve Öğretim yılında, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Şişli Etfal Hastanesi ve Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde haftada 1 gün düzenli olarak çocuklarla birlikte çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.
 
Konser 22 Nisan 2011 tarihinde YTÜ Yıldız Yerleşkesi Kiler-i Hümayun Bahçede olacaktır. Alan üniversitemizin bahar şenliklerinin ve açık hava konserlerinin devamlı olarak yapıldığı alan olup yaklaşık 7000 kişilik kapasiteye sahiptir. Konserde Şevval Sam, Marsis ve Doğa için Çal; Kazım Koyuncu anısına sahne alacaklardır.  Projeyi, YTÜ Müzik Kulübü ve YTÜ Sosyal Sorumluluk Kulübü birlikte sürdürmektedir.
 
Sahne Alış Sırası
1- Doğa İçin Çal
2- Marsis
3- Şevval Sam
 
Kapı Açılış: 18.00
 
Bilet fiyatları stantlarda 15TL, Biletix'de 20 TL'dir.
 
Siz de bir konser bileti alarak, kanserli çocukların daha iyi şartlarda tedavi alması için destek olabilirsiniz.