BIST 4.957
DOLAR 18,63
EURO 19,50
ALTIN 1.053,28
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Klasik otolar görücüye çıktı

Bursa'da bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Klasik Otomobil Şenliği"nde araba tutkunları gözleri gibi baktığı araçlarını sergiledi.

Abone ol

Klasikoto16.com sitesi ile Osmangazi Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen "Klasik Otomobil Şenliği"de, nostaljik araçlar Sukaypark'ta görücüye çıktı.

Klasik oto tutkunları yılardır özenle baktıkları otomobillerini görücüye çıkardı. Vatandaşlar, yaşlanmalarına rağmen ilk günkü görünümünü kaybetmeyen araçları görme fırsatı buldu. Şenliğe İstanbul, Bursa, Eskişehir Adapazarı ve Konya'dan 150 araç katıldı.

Yarışmada Sakarya'dan gelen ve birinci olan 68 model Buick Rivieza marka otomobil kupayı kaptı. Şenlikte İstanbul'dan gelen AC Cobra marka araç ikinci, 59 model Cadillak Eldorado marka araç üçüncü oldu.
Şenlikte aracını sergileyen Atilla Korkmaz, otomobiline yıllardır gözü gibi baktığını ifade etti.

Aracını satmayı düşünmediğini ifade eden Korkmaz, otomobilini kalabalık trafikte kullanmadığını söyledi. Şenliğe katılan Hayati Yılmazer ise, "Aracımı trafikte kullanmıyorum. Arada bir misafirliğe veya gezmeye gittiğimizde çıkarıyorum. Çünkü insanların gözü üzerinizde oluyor" dedi.
Teşhir edilen araçlar daha sonra şehir merkezinde tur attı.