BIST 2.980
DOLAR 17,95
EURO 18,28
ALTIN 1.018,92
HABER /  GÜNCEL

Kılıçdaroğlu'nun satacağı rezidans daireye ikinci talip çıktı

Kılıçdaroğlu’nun 100 bin dolara satacağı rezidans daireye Güneş gazetesinden sonra ikinci talip çıktı. Kocaelili iş adamı, Kılıçdaroğlu’nun kızına ait daireyi peşin 110 bin dolara almak için avukatına talimat verdi.

Abone ol

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde yaşayan Mustafa Öztürk adlı bir iş adamı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 100 bin dolara satacağı kızına ait rezidansı 10 bin dolar daha fazlasına almak için avukatına vekalet verdi.

PEŞİN PARA İLE ALMAK İSTİYOR: Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, birkaç gün önce ulusal kanallara çıkarak, İstanbul'da avukat olan kızına ait dairenin 1 milyon dolar değerinde olmadığını söylemiş ve 100 bin dolara evi isteyene satacağını dile getirmişti. Başiskele’de tekstil, otomotiv ve inşaat işleri yapan Mustafa Öztürk adlı bir iş adamı da bunun üzerine eve talip olduğunu açıkladı. Avukatına gerekli işlemleri başlatması için vekalet verdiğini dile getiren Öztürk, “Onlar 100 bin dolar istiyor, ben satış işlemi ücretlerini üstlenerek 10 bin dolar da fazla para vermeye hazırım” diyerek peşin para ile evi almak istediğini belirtti.

Kılıçdaroğlu'ndan kızının dairesine talip olan Güneş'e yanıt

100 BİN DOLARA SATACAĞINI SÖYLEMİŞTİ: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuk olduğu bir TV kanalında avukat olan kızının görevden alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye ait bir rezidansta dairesi bulunduğu iddialarının sorulması üzerine, “Benim kızımın orada 73 metrekarelik bir dairesi var. Gitsin kızımın evinde çekimler yapsınlar. Baksınlar, bu ev milyon dolarlık bir ev mi, yoksa mütevazı bir ev mi? Hayret ediyorum gerçekten. Versinler 1 milyon dolar, hemen verelim. Hiç tereddüdüm bile yok. Tapusunu da verelim. Hatta 1 milyon dolardan da vazgeçtim, 500 bin dolar versinler, hatta 100 bin dolar versinler vallahi hemen veririz” demişti.

AVUKATIMA İŞLEMLER İÇİN TALİMATI VERDİM: Haberlerin ardından evin daha değerli olduğunu söyleyen ve 110 bin dolara evi almaya hazır olduğunu belirten iş adamı Mustafa Öztürk, “Bir gün evde haberleri izliyordum. Bir açık oturumda Sayın Kılıçdaroğlu, kızının 1 milyon dolarlık daire aldığı sözlerine istinaden ‘O daireyi ben 100 bin dolara verene veriyorum’ diye söyledi. Benim de dikkatimi çekti, aradım kanalları. ‘Ben 100 bin dolarak daireye talibim, alım-satım masrafını da ben üstleneceğim’ diyerek teklifimde bulundum. Dün akşam haberlerde ‘Müşteri bulundu, bakalım bu işin sonu ne olacak’ denildi. Ondan sonra da CHP’nin sözcüsü çıktı dedi ki, ‘Avukatımızla görüşsünler, sözümüz söz. Daireyi vereceğiz.’ Ben de şimdi avukatıma talimat verdim. Yazışmalar başladı. Bakalım ne olacak” dedi.

110 BİN DOLAR NAKİT VERİYORUM:  Bugün tekliflerini CHP avukatına ileteceklerini ifade eden Öztürk, “Kendisi 100 bin dolar dedi. 110 bin dolar olsun sıkıntı yok. Benim param çok kıymetlidir. Ben 10 bin dolar daha fazla verdimse çok iyi arttırdım demektir. Ben hazırım, param da hazır. Nakit, hiç krediye de bulaşmayacağım. İstedikleri zaman istedikleri yerde satış yapabiliriz” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU SÖZÜNDE DURSUN: Evi alırsa sadece misafirlerini ağırlamak için kullanacağını dile getiren Öztürk, “Arada bir gideceğim orda misafirlerimi ağırlayacağım. Hatta Artvin’den bir yeğenim koyu CHP’li kendisi. ‘Artık ben AK Parti’ye oy vereceğim sırf bu yüzden. Fotoğrafını da çekip sana atacağım’ dedi. Ona da sözüm var, evi alırsam onu ağırlayacağım dairede. Ben inşaat işiyle uğraşıyorum. Oradaki dairelerin 500-600 bin dolar olduğunu düşünüyorum. Yani oarda 100 bin dolara daire yoktur. Ama veriyorlarsa ben alıyorum. Kılıçdaroğlu, Türkiyemizin ana muhalefet lideri olarak verdiği sözün arkasında durmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Liseliler birbirlerine girdiler kemerleri çıkarıp...
Liseliler birbirlerine girdiler kemerleri çıkarıp...
Suriye'nin kaderini belirleyecek kongrenin tarihi belli oldu
Suriye'nin kaderini belirleyecek kongrenin tarihi belli oldu
Eve girip 2 kişiyi öldürmüştü işi aslı başka çıktı
Eve girip 2 kişiyi öldürmüştü işi aslı başka çıktı
Volkan Babacan'la nişanlanan Hilal Özdemir kimdir nereli kaç yaşında
Volkan Babacan'la nişanlanan Hilal Özdemir kimdir nereli kaç yaşında
Bomba anket! İYİ Parti kimi  vuracak? AK Parti mi, CHP mi MHP mi?
Bomba anket! İYİ Parti kimi vuracak? AK Parti mi, CHP mi MHP mi?
Bilecik hava durumu kötü kar yağışı için alarm
Bilecik hava durumu kötü kar yağışı için alarm
Başbakan uyardı: Felaketin başlangıcı olur!
Başbakan uyardı: Felaketin başlangıcı olur!
Memduh Boydak'a yazılan haberleşme notu ele geçirildi!
Memduh Boydak'a yazılan haberleşme notu ele geçirildi!
Altın fiyatlarında kafalar karışık çeyrek altın bugün ne kadar?
Altın fiyatlarında kafalar karışık çeyrek altın bugün ne kadar?
Erdoğan ve Putin'den kritik görüşme!
Erdoğan ve Putin'den kritik görüşme!