BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

Kılıçdaroğlu'ndan kızının dairesine talip olan Güneş'e yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kızının rezidansına talip olan Güneş gazetesine cevap verdi. Kılıçdaroğlu kızının Güneş gazetesine satış için mektup yazacağını söyledi.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kızının rezidans dairesine ile ilgili iddialara "Kızımın bir rezidansta 73 metrekarelik dairesi var" demişti. Kılıçdaroğlu "Bir sefer gittim evine, bu kadar sıradan bir ev nasıl olur da milyon dolarlık. Versinler 1 milyon dolar, hemen verelim. Hatta 500 bin dolar veya 100 bin dolar versinler, hemen verelim" ifadelerini kullanmıştı.

O daireye talip olan Güneş gazetesi, dün “Güneş olarak biz o rezidansa talibiz. 100 bin doların hazır. Tut sözünü” diye manşetten verdi. Cuma gününe kadar Kılıçdaroğlu’ndan yanıt beklenen gazetenin haberinde, şu sorular yer aldı: “Kızınız bu daire için kaç para ödedi? Bu daire kızınıza hediye mi edildi? Hediye edilmediyse ödemenin banka dekontu nerede?”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da gazetecilerle bir araya gelerek gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Güneş gazetesinin kızının evine talip olmasıyla ilgili soruya Kılıçdaroğlu böyle yanıt verdi:

KIZI MEKTUP YAZACAK: “(Bir gazetenin Buz Rezidans’taki ev için 100 bin dolar para önermesi) Ev benim üstümde olmadığı için kızımın evi. Güneş Gazetesi’nin sahibi kim belli değil. Onu öğreneceğiz ve kızım doğrudan doğruya mektup gönderecek, “Vekâlet verdiğiniz avukatı bildirin, evi satmaya hazırız” diye. Böylece 1 milyon dolarlık evden kurtulmuş olacağız.

GÜNEŞ GAZETESİ MEKTUPLA BİRLİKTE BANKA DEKONTUNU DA İSTİYOR
Öte yandan Güneş gazetesi Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini manşetine taşıdı ve daha önce sorduğu sorulara yanıt istedi.

Kılıçdaroğlu 'o evi isteyene 100 bin dolara veririm' deyince

ÖNCEKİ HABERLER
1 ocak 2018 hangi güne denk geliyor okullar tatil mi?
Kılıçdaroğlu 2019 seçimleri çok iddialı yüzde verdi
Zabıtayı döven daire başkanı hakkında flaş karar
Bu karar 'One Minute'in babaannesidir! Süleyman Özışık yazdı
Kaybettiği cep telefonunu ararken ceset buldu
Kreşler kapandı mı İstanbul'da kreşler ne zaman kapanıyor?
Yorumlar 29 yorum