HABER /  GÜNCEL

Zabıtayı döven daire başkanı hakkında flaş karar

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, zatıba memurunu döven İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali'yi görevden uzaklaştırdığını açıkladı.

Zabıtayı döven daire başkanı hakkında flaş karar

İBB Başkanı Mevlüt Uysal twitter hesabından açıklama yaparak Zabıta Daire Başkanını görevden uzaklaştırdığını söyledi. Uysal, herkesi isyan ettiren görüntüler için "Zabıta memuruna şiddet görüntüleri çok üzücü ve insanlık adına utanç vericidir. Ben de haklı tepkilerini gösteren vatandaşlarımızla aynı duyguları yaşadı" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İBB Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali'nin bir zabıta memuruna bağırıp ardından şşiddet uygulamasına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

İNSANLIK ADINA UTANÇ VERİCİ: Uysal, Zabıta Daire Başkanı Karali'nin görevden uzaklaştırıldığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Uysal açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Zabıta kardeşimize yapılan çirkin muamele nedeniyle Zabıta Daire Başkanını görevden uzaklaştırdım ve hakkında soruşturma başlattım. Vatandaşlarımız gerekli işlemlerin titizlikle yapılacağından emin olsunlar. 'Zabıta memuruna şiddet' görüntüleri çok üzücü ve insanlık adına utanç vericidir. Ben de haklı tepkilerini gösteren vatandaşlarımızla aynı duyguları yaşadım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde konumu ve sıfatı ne olursa olsun her çalışanımız saygıdeğerdir" 

Yorumlar 18 yorum