HABER /  CHP

Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücretin 2020 lira olmasını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Niye 2200 lira değil hangi gerekçeyle değil. 2200 lirayı CHP'li belediyelerde 1 Ocak'tan itibaren uygulayacağız" dedi.

Asgari ücretin 2019 yılında brüt 2 bin 558 lira, net 2 bin 20 lira olarak belirlenmesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tepkisini çekti. Asgari ücretle ilgili ilk değerlendirmeyi partisinin grup toplantısında yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"NİYE 2200 LİRA DEĞİL"
"Bu bütçe asgari ücretlilere ne getirdi? 2020 lira açıklamışlar. Niye 2200 lira değil hangi gerekçeyle değil. Onu da Kılıçdaroğlu 2200 lira dedi acaba buna denk getirirsek sesini keser mi kesmem. Kesmem 2200 lirayı CHP'nin bütün belediyelerinde 1 Ocak'tan itibaren uygulayacağız.

Yetiyor mu hayır. Mart ayında kazandığımızda orada çalışan işçiler de en az 2200 lira alacaklar. Ama Ocak ile Mart arasındaki farkı da onlara yine ödeyeceğiz. Hiçbir işçinin kılına dokunmayacağız. Evine helal ekmek götürdüğü sürece her işçi çalışacak siyasi görüşü ne olursa olsun.

Asgari ücrete net yüzde 55 zam AK Partili başkan müthiş rakamı açıkladı Asgari ücrete net yüzde 55 zam AK Partili başkan müthiş rakamı açıkladı Asgari ücrete net yüzde 55 zam AK Partili başkan müthiş rakamı açıkladı Asgari ücrete net yüzde 55 zam AK Partili başkan müthiş rakamı açıkladı HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Babasını döverek öldürdü mahkemede 'FETÖ'cüler öldürdü' dedi...
2019 kapıcı maaşları ne kadar oldu AGİ içinde mi?
2019 AGİ tablosu yeni evli eşi çalışmayan 3 çocuklu ne kadar AGİ alacak?
Erdoğan'dan bomba Binali Yıldırım açıklaması
Büyük şok! HDP'ye kapatma davası açıldı
Levent Uysal kimdir aslen nereli Doğa Koleji yeni sahibi hayatı
Yorumlar 50 yorum