BIST 1.214
DOLAR 7,82
EURO 9,27
ALTIN 481,76
HABER /  GÜNCEL

Kılıçdaroğlu: Delege hesabı yapanlar istifa etsin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir CHP'li çıkar 'Ben ne olacağım' derse derhal CHP'den istifa etsin. Memleket hangi halde ben ne olacağım arayışı içindeler. Delege hesabı yapanların partide işi yoktur. Parti içinde asla kavga istemiyorum. Zaten kurultaydan sonra tüzük kurultayı yapacağız" dedi.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Adana il kongresinde konuştu. Kılıçdaroğlu, "Bir CHP'li çıkar 'Ben ne olacağım' derse derhal CHP'den istifa etsin. Memleket hangi halde ben ne olacağım arayışı içindeler. Ben ne olacağım diyenler varsa gitsinler o partiye. Biz ne olacağız? Bizim mücadelemiz işçinin mücadelesidir, gazetecinin, hapisteki milletvekillerinin mücadelesidir. Ben ne olacağım, hangi listeye geleceğim? Delege hesabı yapanların partide işi yoktur. Parti içinde asla kavga istemiyorum. Birbirine sırtını dönenlerin hiç birisi bu partide bir yere gelmeyecektir. Zaten kurultaydan sonra tüzük kurultayı yapacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''Hepimizin oturup düşünmesi lazım. Bu ülkenin çiftçisinin sanayicisinin esnafın düşünmesi lazım. Bir 2002'ye baksınlar bir 2017'ye baksınlar. Şu anda çiftçimiz bitmiş vaziyette. En büyük şikayet onlardan geliyor. Ben size söz veriyorum seni içinde bulunduğun bataktan ben çıkarıp kurtaracağım.

''FETÖ İLE MÜCADELE ETTİĞİ YOK'': 15 Temmuz darbe girişimine hep beraber karşı çıktık. Niye karşı çıktık? Demokrasiyi yok ettikleri için. Şehitlerimize de gazilerimize de çok şey borçluyuz. 20 Temmuz'da OHAL ilan edildi bugün geldiğimiz noktada kimsenin FETÖ ile falan mücadele ettiği yok. Bugün Türkiye'de hiçkimsenin can ve mal güvenliği yoktur. Eğer bir ülkede suçluyu hakim değil de siyasi otorite belirlerse o ülkede yargı bağımsızlığı yoktur.

''FERİŞTAHINIZ GELSE...''

Size söz veriyorum bir milim bile geri adım atmayacağız. Sadece siz değil sizin feriştahınız gelse bize bir milim adım geri adım attıramayacak. Bu ülkenin mazlumlarının hakkını hukukunu adaletini kim savunacak? Açlıktan ölen bebeğin hakkını kim savunacak?

''ÇEKİNMEYİZ, KORKMAYIZ''

Gece yarısı hakim değiştiriyorlar. Neymiş benimle ilgili açılan tazminat davalarına başka bir hakim atıyorlar. Sanıyorlar ki Kılıçdaroğlu çekinecek bir daha laflar etmeyecek. Siz kim oluyorsunuz da beni korkutmayı cesaret ediyorsunuz? İster hakimi ister savcıyı değiştir ben bu ülkenin insanlarına güveniyorum. Sen hakiminle savcınla beni korkutacağını mı sanıyorsun? Hakiminle savcınla gel kiminle gelirsen gel çekinmeyiz korkmayız. Cesaretin varsa çıkarsın karşıma. Çıkamaz cesaretin yoktur.

YENİ ASGARİ ÜCRETE ELEŞTİRİ

Asgari ücret açıklandı bin 404 liraydı bin 603 liraya çıktı. Dedik ki iki bin lira olsun. Madem yüzde 11 büyüme var bu verdiğin rakam nedir? 3 çocuklu evli bir insanın eline geçecek para bin 709 lira. Ankara'daki beylerin vicdanına sesleniyorum bin 709 lirayla siz geçinebiliyor musunuz? Arabaya uçağa para vermiyorsunuz. Emin olun bu Ankara'da oturanlarda vicdan yok vicdan. Biz asgari ücretliye net iki bin lira vereceğiz.

YEREL SEÇİM MESAJI

2019 önce yerel seçim... Adana'yı Mersin'i Balıkesir'i Antalya'yı Ankara'yı Bursa'yı İstanbul'u alacağız. Sosya bir devlet nasıl oluyormuş bütün dünyaya göstereceğiz. Gidin İzmir'e bakın. Gidin Burdur'a hiçbir süt üreticisi şikayet etmez. Çiçek mi alacak kooperatiften alıyor. 20 Temmuz sivil darbe sürecini yaşıyoruz.

''BEDEL ÖDEMEKTEN KAÇINMAYACAĞIZ''

Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın bu ülkenin insanları var iyi insanları var aydınları var. Biz asla ve asla umutsuzluğa kapılmayacağız. Her yerde mücadele edeceğiz size sözüm söz gerekirse önce o bedeli bu ülke için ben ödeyeceğim. Bedel ödemekten kaçınmayacağız. Parti içinde asla kavga istemiyorum. Birbirine sırtını dönenlerin hiçbirisi bu partide bir yere gelmeyecek.

''ÇALIŞMAZSAK VEBALİMİZ AĞIRDIR''

Bu partide bir kişi eğer bir davanın insanı değilse Türkiye'yi biz nasıl çağdaş uygarlığa ulaşırız diye hedefe yönelmiyorsa bu partide işi yoktur. Bizim sorumluluğumuz diğer partilerin sorumluluğuna benzemez. Biz savaş meydanlarında kurulan bir partiyiz. Biz Mustafa Kemal'in partisiyiz. Sorun varsa çözümü bizdedir. Çünkü biz kendimizi cebimizi değil vatandaşı düşünüyoruz. Üniversiteyi bitiriyor işsiz. Niye işsiz? İşin özeti 2019' hepiniz hazır olmak zorundasınız. Bu iş bir Türkiye sorunudur. Bizim çalışmazsak vebalimiz ağırdır.''

''DELEGE HESABI YAPANLAR İSTİFA ETSİN''

Bir CHP'li çıkar 'Ben ne olacağım' derse derhal CHP'den istifa etsin. Memleket hangi halde ben ne olacağım arayışı içindeler. Ben ne olacağım diyenler varsa gitsinler o partiye. Biz ne olacağız? Bizim mücadelemiz işçinin mücadelesidir, gazetecinin, hapisteki milletvekillerinin mücadelesidir. Ben ne olacağım, hangi listeye geleceğim? Delege hesabı yapanların partide işi yoktur. Parti içinde asla kavga istemiyorum. Birbirine sırtını dönenlerin hiç birisi bu partide bir yere gelmeyecektir. Zaten kurultaydan sonra tüzük kurultayı yapacağız. Herkesin her telden konuştuğu değil herkesin Türkiye'nin sorunları konuştuğu bir tüzük yapcağız ve herkes aynı dili konuşacak."

ÖNCEKİ HABERLER
Araç ruhsatında yeni dönem ocak ayının 2. haftası başlıyor
Sosyal hayatta devrim! 1 Ocak'ta yürürlüğe giriyor
FETÖ sanığı müdür terör olaylarından önce kentten ayrılmış
Pazartesi günü okullar var mı 1 Ocak 2018 resmi tatil mi
Rüzgar Erkoçlar ne zaman vizyona giriyor yeni filmi Baba Bi Buçuk'a bakın
Merve Dizdar eşi kim Masumlar Apartmanı Gülben kiminle evli?
Yorumlar 23 yorum