BIST 4.856
DOLAR 18,64
EURO 19,66
ALTIN 1.075,15
HABER /  GÜNCEL

Kenan Koçak kimdir Merve Özbey'in eşi ne iş yapıyor yaşı kaç?

Sevilen pop müzik şarkıcısı Merve Özbey unutulmaz bir kına gecesi yaptı. Geçen ay nişanlandığı sevgilisi Kenan Koçak ile evlenecek olan Merve Özbey'in hayatı da merak konusu oldu. Peki 31 yaşındaki Merve Özbey'in eşi olacak Kenan Koçak kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor?

Abone ol

Merve Özbey unutulmaz bir kına gecesi yaparak ünlü isimleri bir araya getirdi. Geçen ay Kenan Koçak ile nişanlanan 31 yaşındaki Merve Özbey, Kenan Koçak ile evleniyor. Peki Merve Özbey'in eşi olacak Kenan Koçak kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor?

Önümüzdeki günlerde Kenan Koçak ile dünyaevine girecek olan Merve Özbey, yakın dostlarının katılımıyla kına gecesi düzenledi.

Demet Akalın’dan İrem Derici’ye, Aşkım Kapışmak’tan Bengü’ye kadar çok sayıda ünlü isim Özbey’i yalnız bırakmadı.

KENAN KOÇAK KİMDİR?

Merve Özbey'in nişanlısı Kenan Koçak 1 Ocak 1983 İstanbul doğumludur. Maltepe Üniversitesi'nde Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olan Kenan Koçak, inşaat alanında kariyerini sürdürmektedir.

Kenan Koçak ile nişanlanan Merve Özbey ise 18 Temmuz 1988 tarihine İstanbul'da dünyaya geldi. Aslen Erzurumlu olan Merve Özbey, "Duman" ve "Helal Ettim" şarkılarıyla Türkiye'de ismini duyurdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği eğitimi aldı. Özbey'i ilk keşfeden ise Ebru Gündeş oldu. Şarkıcı Utku'nun sahne aldığı bir kulüpte vokal yapan Özbey'i dinleyen Gündeş birkaç şarkı daha söylemesini rica ettikten sonra "Vokalim olmak ister misin?" diye sordu. Teklifi kabul eden Özbey ardından da Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlere vokallik yaptı. Demet Akalın'ın albüm lansmanında solo performans sergilerken Erdem Kınay'la tanıştı. Kınay, proje albüm yapacağını söyledi ve Özbey'e demo kaydı yaptı. 2012 yılında Kınay'ın çıkardığı Proje albümünde "Duman" şarkısına eşlik etti. Şarkı büyük kitlelere ulaşarak, Özbey'in ilk kez duyulmasını sağladı. 2013 yılında Kınay'ın ikinci albümü olan Proje 2'de "Helal Ettim" şarkısını seslendirdi. Kınay ile yaptığı şarkılar ses getirince solo albüm yapmaya karar verildi.

2015 yılının Temmuz ayında Özbey'in ilk albümü Yaş Hikayesi piyasaya sürüldü. Albümün çıkış şarkısı da sözleri Deniz Erten, müziği Erdem Kınay'a ait olan "Yaş Hikayesi" oldu. Şarkı Türkiye resmî listesi'nde iki numaraya kadar yükselmeyi başardı. Albümün ikinci video klibi ise "Topsuz Tüfeksiz" şarkısına çekildi.