HABER /  GÜNCEL

Kenan Evren'i üzen müdahil!

Kenan Evren, 1979'da öldürülen Abdi İpekçi'nin ailesinin 12 Eylül Davası'na müdahil olmasına üzüldüğünü söyledi.

12 Eylül'den önce öldürülen gazeteci-yazar Abdi İpekçi'nin ailesinin dilekçe vererek, 12 Eylül davasına müdahil olması, eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren'i üzdü.

GATA'da tedavisi süren ve geçtiğimiz günlerde düşme sonucu kolu kırılan ve dünkü tarihi duruşmaya da katılmayan Evren'in yakın çevresine müdahillik taleplerini değerlendirirken, "Beni en çok Abdi Bey'in ailesinin verdiği müdahillik dilekçesi üzdü" dediği öğrenildi.

İpekçi ile birlikte Ankara Cumhuriyet Savcısı Doğan Öz ile Yazar ve Sosyolog Prof. Cavit Orhan Tütengil'in aileleri de davaya müdahil olmak için dilekçe vermişti.

İpekçi ailesinin dilekçesinde, darbe öncesindeki İpekçi, Öz ve Tütengil cinayetlerinin, toplumu kaosa, iç çatışmaya sürükleyerek ülkeyi yönetilemez hale getirip, askeri darbeye zemin hazırlamak ve yönetimi ele geçirmek amacıyla işlendiği belirtilmişti.

DAVAYI DAMADI ANLATTI

Kenan Evren'e duruşmayla ilgili bilgileri de damadı Erkan Gürvit verdi. Gürvit duruşmanın ilk bölümüne katıldı. Gürvit'in daha sonra GATA'ya giderek, duruşma salonunda yaşananlarla ilgili Kenan Evren'e bilgi verdiği belirtildi.

ÖNCEKİ HABERLER
İşte Demirel'den çok merak edilen yanıt
BDP'yi yakacak iddia!
Tiryakiye bir kötü haber daha!
Yunanistan'da intihar şoku
Ünlü oyuncu jüriden veto yedi
Kreş yardımı için başvuru şartları kimler 650 lira alabilecek?
Yorumlar