BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yeni yıl mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2016 için yeni yıl mesajı yayınladı

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Umudumuzu koruyacağız, hep birlikte büyük bir öz güven ve yepyeni bir heyecanla çalışacağız, 2016'yı ülkemiz ve bölgemiz için her zaman hatırlanacak bir yıla çevireceğiz" değerlendirmesinde bulundu. 

Kılıçdaroğlu, yeni yıl mesajı yayımladı. 

Yeni yılın, "yepyeni umutlar, yeni hayaller ve yepyeni bir başlangıç" olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Önümüzde bizlerin, ailelerimizin, ülkemizin ve insanlığın geleceğini belirleyecek yepyeni günler var. Bizi yeni hedeflere taşıyacak yeni bir yolculuk başlıyor" ifadesini kullandı.

"2016 yılına girerken birçok zorluk önümüzde dursa da büyük bir umutla geleceğe bakıyoruz. Çünkü biz imkansız denilenlerin mümkün, hayal denilenlerin gerçek olduğunu gösteren bir tarihe sahibiz" değerlendirmesinde bulunan Kılıçdaroğlu, mesajında şunları kaydetti:

"En karanlık anlardan büyük bir azim ve kararlılıkla çıkarak mucizeler yaratan halkımız bugün de sorunları aşabilecek güce sahip. Türkiye büyük ve güçlü bir ülke. Hep birlikte, özgür bir şekilde yaşamak isteyen ve 'Önce Türkiye' diyen dürüst insanlarımız ile aşamayacağımız hiçbir engel yok. Demokrasi, özgürlük, adalet ve eşitlik mücadelesini hep birlikte verdiğimiz sürece, ülkemizi hak ettiği çağdaş uygarlık seviyesinin bile ötesine çıkarmak, Türkiye'yi birinci sınıf bir demokrasi ile taçlandırmak mümkün. Umudumuzu koruyacağız, hep birlikte büyük bir öz güven ve yepyeni bir heyecanla çalışacağız, 2016'yı ülkemiz ve bölgemiz için her zaman hatırlanacak bir yıla çevireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, 2016 yılının ülkemize, bölgemize ve tüm insanlığa mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum."