BIST 1.379
DOLAR 8,86
EURO 10,38
ALTIN 495,98
HABER /  GÜNCEL

Kemal Kılıçdaroğlu siyaseti bırakmak için şart koştu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, '1 kuruşluk bir torpil varsa ben siyaseti bırakırım. Mal varlığımı araştırın diyorum araştırmıyorlar. Niye araştırmıyorlar? Siyasi manevra da Binali Bey yapsın. Niye siyasi manevra yapmıyorlar?'' dedi.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV'de katıldığı programda Ahmed Arpat'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. ''1 kuruşluk bir torpil varsa ben siyaseti bırakırım. Mal varlığımı araştırın diyorum araştırmıyorlar. Niye araştırmıyorlar? Siyasi manevra da Binali Bey yapsın. Niye siyasi manevra yapmıyorlar?'' ifadelerini kullandı.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme dair açıklamalarının satır başları...

Erken seçim için şartlar olgunlaş mı? Erken seçim şartları kimin için olgunlaştı? Erken seçim kamuoyunun beklediği erken seçim kaçınılmazdır diyen oturup tartıştığı bir seçim süreci değil. Tek adam rejiminin başlangıcını yaşıyoruz. Sarayda oturan bir kişi karar verecek erken seçime gidilecek. Biz erken seçime hazır mıyız? Hazırız.

Kılıçdaroğlu cenazede çekilen o kare için ne dedi?Kılıçdaroğlu cenazede çekilen o kare için ne dedi?Kılıçdaroğlu cenazede çekilen o kare için ne dedi?Kılıçdaroğlu cenazede çekilen o kare için ne dedi?HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 ERKEN SEÇİM OLACAK MI ?: Ekonominin daha da kötüye gideceğini düşündükleri an erken seçime giderler. Ekonomi kötüye gidiyor. Eğer siz 15 yılda bir grup çevreye 620 milyar lira faiz ödüyorsanız sadece yurtdışına 146 milyar dolar faiz ödüyorsanız o ülkenin beli doğrulamaz. Bu geliri çiftçi almıyor emekli memur sanayici almıyor kim alıyor bu parayı? Biz hazırız seçim sırasında neleri söyleyeceğimiz hazır.

SEÇİM BARAJI VE İTTİFAK TARTIŞMALARI: Sayın Bahçeli'nin bu yöndeki açıklaması bence demokrasi açısından doğru. Ama hükümet bunu tercih etmeyecektir. Bahçeli bir çıkış yaptı acaba seçim barajı düşürülür mü diye ama yüzde 10 seçim barajını koruyacağız dediler.

Önümüzdeki süreç zaten bir ittifak süreci olacak. Tek adam rejimi, demokratik parlamenter sistem. Biz demokrasiden yanayız. Saray çevresi demokrasiden yana değil. Kim açık ve net demokrasiden yana tavır koyacak bu önemli. Türkiye Ortadoğu ülkeleri gibi olmalı diyorlarsa o çerçevede oturur düşünür ve kararlarını verirler. Ben hiçbir ülkücünün otoriteden yana olduğuna inanmıyorum. Demokrasi ülkücülerin olmazsa olmazıdır. Ülkücüleri ve milliyetçiler demokrasiden yana tavır alan gruplar olarak görüyorum. Bugün için herhangi bir ittifak söz konusu değil. Demokrasiyi savunanlara evet deriz. Kim demokrasiyi savunuyorsa demokrasiden yanaysa yargı bağımsızlığından yanaysa elbette nasıl reddedebiliriz.

CHP'Lİ ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI'NIN GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMASI: Her belediye başkanı hakkında inceleme de soruşturma da yapılabilir. Hiçbir zaman inceleme yaptılar diye özel bir eleştiri getirmedik. Olabilir dosyaları isterler soru sorarlar cevap verilir. İçişleri Bakanı'nın saydığı unsurların tamamında belediye başkanımız hakkında takipsizlik kararı verilmiş verilmese zaten bir şey demeyiz. Beraat ettiği konu yeniden soruşturuluyor. Danıştay da soruşturulmasına gerek yoktur kararı veriyor. Battal Bey bana dosyayı teslim etti. Mahkeme kararı var nasıl ikna olmayacağım? Yargı kararı kesinleşmiş. Siz Man Adası'nı tartışmadan uzak tutmak için böyle bir olaya başvuruyorsunuz. Kılıçdaroğlu'nu neden bundan uzak tutacaklar? Belediye başkanlarının üzerinde baskı var. Bizim belediye başkanlarımızı baskılayarak onları iş yapamaz hale getirmek istiyorlar. Amaçları bu. İnadına bütün belediye başkanlarımız kendi belde halkına her türlü hizmeti vereceklerdir. Yolsuzluk varsa bize söylesinler, biz gideriz üstüne. Bir rezidansta kızımın 73 metrekarelik bir dairesi var. Değeri kaç lira gitsinler baksınlar. Gider başka yerden alır.

''1 KURUŞLUK BİR TORPİL VARSA SİYASETİ BIRAKIRIM'': 1 kuruşluk bir torpil varsa ben siyaseti bırakırım. Mal varlığımı araştırın diyorum araştırmıyorlar. Niye araştırmıyorlar? Siyasi manevra da Binali Bey yapsın. Niye siyasi manevra yapmıyorlar? Gelin kardeşim eniştemin benim mal varlığımı araştırın desin. Neden korkuyorlar onlar korkuyorlar. Kızımın dairesi orada kızıma dedim şu basın mensuplarını çağır bir görsünler. Bekar bir kız girişi çıkışı kontrollü olduğu için oradan alındı. Belediye otobüsünün gitmediği bir yer. Benim boğazımdan aşağı haram lokma inmez. Onun çocukları mal varlığını açıklamıyor. Battal Bey'in eşi ön seçimle geldi. Kontenjandan gelmedi ki. Kızım tazminat davası açtı kazandı zaten kendisi avukat. Kızıma kesinlikle hiçbir CHP'li belediyenin davasını almayacaksın dedim. Bir ticari ilişki kesinlikle olmayacak. Sıradan vatandaş gelirse onun davasına bakacaksın o kadar. Bunların hepsine dikkat ediyoruz. Benim kızım avukat mütevazi daire alıyor NTV'ye de söyleyelim gitsin çekim yapsın orada. Bir sefer gittim evine bu kadar sıradan bir ev nasıl olur da milyon dolarlık versinler 1 milyon dolar hemen verelim. Hatta 500 bin dolar veya 100 bin dolar versinler hemen verelim.

''ONUN BASKISI BİZE VIZ GELİR'': CHP'li belediyelerde hiçbir şey yok verilmeyecek hesapları mı var? Hepsinin hesabı veriliyor. Ayıp olan şu Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat, doğrudan doğruya yargıya ve bürokrasiye talimat vererek onları kendi özel intikamını alması için aracı kılması yani devleti şantaj baskı unsuru olarak kullanıyor asıl acı olan bu. Kendisi acz içinde. O makamda oturan zat acziyetini baskı kurarak gidermeye çalışıyor. Onun baskısı bize vız gelir.''

SOYLU'NUN ''SEN BİTTİN'' SÖZÜ: Ona yanıt vermedim yanıt vermeye değmez çünkü en azından benim muhatabım olmasın ama parti sözcümüz ağzının payını verdi. Kalkacak beni tehdit edecek devletin gücünü kullanarak kim oluyorsun sen kimsin beni tehdit ediyorsun? FETÖ ile irtibatı da soruldu. Özgür Bey açıklayacak zaten. Bir kişi çok sık parti değiştirirse o kişinin kişiliği her zaman tartışma konusu olur. Özgür Bey gensoru tarihine kadar süre verdi. Düne kadar Erdoğan hakkında ağıza alınmayacak her şeyi söyleyen bir adam nasıl gelir de İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturur? Dün söylediğini bugün nasıl yalarsın? Bunlar kendi çukurlarında debelenip dururlar.''

YURTDIŞINA PARA TRANSFERİ POLEMİĞİ: Bir para transferi var mı? Var. Bu Mustafa Erdoğan ile ilgili SWIFT. Gönderici Türkiye Halk Bankası. Paranın miktarı her şeyi burada yazılı. Para çıkıyor. Alıcı da var gönderici de var. Bu para bir şekliyle gidiyor geliyor. Bunun bir şirket satışı olduğu söylendi. Kim söyledi? Erdoğan söyledi. Bu şirket satışı kime diye sorduk. Bu ana kadar cevabını almış değiliz. Bellway Limited'in sermayesi 1 sterlin. Para transferi 15 milyon dolar. Nasıl oluyor bu? Belgeler sahtedir dediler birisi de sarayın avukatı onu da baroya şikayet ettik belgeyi görmeden nasıl sahtedir der? Bu şirket satışıdır dediler peki hangi şirket? Man Adası'nda niye şirket kurarsınız siz? Kılıçdaroğlu tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormak zorundadır. Şirketin adını bana söylemek zorundadır. Kime sattınız bu şirketi?

BU BELGELER SİZE NASIL GELİYOR?: Bize çok belge gelir. Bazen posta ile bazen elden verilir. Hiçbir belgeyi check etmeden kullanmayız. Önce dekontlar geldi sonra SWIFT kayıtları geldi. Yüzde 100 doğru. Bunlar da sahte olabilir dedik başka kanallardan da check ettik. Balbey Limited'in internet sitesine girdik. Benim adım nasıl Kemal ise bunların hepsi yüzde 100 doğru. Şimdi araya devletin istihbarat teşkilarını sokuyorlar. Bu ülkede namuslu on binlerce bürokrat var. Hırsızlığı yolsuzluğa tahammül edemeyen insanlar var. Bir açıklama yapıldı Erdoğan'ın yakın akrabalarının Man Adası'nda şirketleri yoktur dediler. Bakın Ziya İlgen'e ait şirket darbeyi öğrendiği enişteye ait. MASAK'ı emniyet istihbaratı Sermaye Piyasası Kurulu'nu göreve çağırıyoruz.

CHP'NİN 2019 SEÇİM STRATEJİSİ: Seçmene demokrasiyi savunun diyeceğiz. Yargı bağımsız değil. Üniversiteler özerk değil. Türkiye hala Olağanüstü Hal ile yönetiliyor. Niçin? Parlamento büyük ölçüde devre dışı bırakıldı. Seçimle gelen milletvekili hapse atıldı. Milletvekilleri hapiste. Milletvekilleri yargılanabilir ama siz insanları alıyorsunuz hapse atıyorsunuz. Bu ülkenin insanı fakirleşti. Çiftçi fakirleşti işçi öyle memur öyle. Özellikle bu Man Adası'na gidip oralarda para transferi yapanlar bu ülkeye ihanet içerisindedirler. 

''BAŞBAKAN'IN İŞİNE GELMİYOR'' Başbakan'ın da işine gelmiyor onun da çocukları bu işin içinde. Bir tane belge göstereyim SGK'nın terörden mağdur olan birisine bağladığı aylık 221 lira 40 kuruş. 221 lira ile kim nasıl geçinecek? Suriyelilere 30 milyar dolar harcamışlar nereye harcamışlar. Bir belge daha göstereceğim altında yardım olarak dağıtıldığı düşünülen miktar yazıyor. Dağıttıysanız dağıtmışsınızdır. Miktar 11 milyar. 11 katrilyon. Devlet gayriciddi. Konuştukça batıyorlar. Benden de korkuyorlar çekiniyorlar üstüme geliyorlar niye konuşuyor diye. Soruma yanıt vermiyorsun. Düşünür mü devlet yardım yapmışsan yapmışsın yapmamışsan yapmamışsın. Binali Yıldırım'ın Meclis'te yaptığı konuşma Sayın Cumhurbaşkanımızın hiçbir yakınını o adadaki şirket yok dedi. Beni kandırdılar diyecek. Saray seni de kandırır yanıltır.

CUMHURBAŞKANI ADAYINIZ KİM OLACAK?: Çok güzel bir adayımız olacak. Biz diğer partiler gibi değiliz otururuz tartışırız ondan sonra bir karar veririz. Birden fazla isim var.

''İSTANBUL'U DA ANKARA'YI DA ALACAĞIZ'': Bir her kuruşun hesabını vatandaşa verecek iki kazandığı andan itibaren partili değil belde halkına hizmet eden kişi haline dönüşecek. Herkese eşit hizmet götürecek. İlke olarak milletvekillerinin kendi görevlerini yapmalarını isteriz. Yerel seçimde aday için halkın nabzı tutulur. İstanbul'u da Ankara'yı da alacağız göreceksiniz. Kent kültürünü öyle bir yerleştireceğiz ki bizim belediye başkanlarımızın olduğu yerler suç oranının en az olduğu yerlerdir.

''SAYIN BAHÇELİ ARADA BİR OLDUKÇA SERT AÇIKLAMALAR YAPIYOR'': Muhalefet partilerinin birbirlerini eleştirmelerini doğru da şık da bulmam. Sayın Bahçeli arada bir oldukça sert açıklamalar yapıyor ama cevap vermiyoruz. Asıl eleştirilmesi gerekenler ülkeyi yönetenler. Demokrasiden yana tavır takınıyorsa başımın üstünde yeri var. Ama sarayın rejimini tanıyorum diyorsa kendisinin bileceği iş. Biz yerliyiz milliyiz. Biz milliyetçiliğimizi Kıbrıs'ın Beşparmak Dağları'na yazmışız.

TRUMP VE KUDÜS KONUSU: Trump'ın bütün dünyada BM'de yalnız kalması çok değerli bir olay. Bu karar 1969'lardan beri hep alınır. 2017 yine aldık aynı kararı gereğini yapın. Dışişleri Bakanlığı'nın sitesinde İsrail'in başkenti boş. Niçin Tel Aviv yazmıyorlar? Senin büyükelçiliğin Tel Aviv'de. Niye yazmıyorsun? İsrail'i terör devleti diye tanımlıyor niye büyükelçini çekmiyorsun? İsrailliler Türkiye'ye vizesiz gelirler biz İsrail'e vize ile gideriz. 1969'lu yıllardan beri Doğu Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğu söylenir ama hiçbirisi orada büyükelçilik açmış değil. Mavi Marmara saldırısı gibi 20 milyon dolara Türkiye'nin itibarını sattılar. Gazze'de abluka kalkmadan kabul etmem demiştim tükürdüklerini yaladılar. Sen orayı terör devleti ilan ediyorsan derhal kusura bakma ben geri çekiliyorum diyeceksin. İslam İşbirliği Teşkilatı bildirisine derhal sözcüğünü koydular. Niye bunu yapıyorlar? Emin olun bilmiyorum. Bunu yapmak için devlet deneyimi olmaması lazım.Kararı alan kim Trump? Trump'la ilgili ne söylediler? İkiyüzlülük bir devlete hayır getirmez. Açık ve net olacaksınız kararlarınızı öyle vereceksiniz. Çok konuşuyorlar hiçbir şey yapmıyorlar. Dışişleri bürokrasisini tamamen devredışı bıraktılar. Basın toplantısını İbrahim Kalın yapıyor. Hangi birikimle yapıyor? Devlet şu anda yok.

AFRİN'E OPERASYON İDDİALARI: Türkiye için tehdit oluşturuyorsa yapılır. Türkiye gerekli güvenlik önlemlerini almadı. Süleyman Şah Türbesi'ni sordum neden kaçırdınız Sayın Binali Yıldırım şartlar bizi zorladı dedi. Kendi topraklarını terk eden... 18 ada Yunanistan sordum 18 ada 1 kayalık nasıl olur da siz savunmuyorsunuz? Şu anda işgal altında. Bunlar gayrimillidir. Bunlar Süleyman Şah'ı 18 adayı teslim ettiler.

RIZA ZARRAB KONUSU: Rıza Zarrab gibi bir sahtekar var bakanlarına rüşvet dağıttı. Merak ediyorum sarayda oturan zat Rıza Zarrab aleyhine neden tek cümle kurmaz. Bu şarlatandır diye bir cümle kursun. Rıza Zarrab için Amerika'ya nota verildi Hakan Atilla için verilmedi. Kılıçdaroğlu Bahçeli gibi olsun o zaman rahat eder yoksa başı belaya girer diyorlar. Rıza Zarrab sahtekardır diye niye bir cümle kullanmıyor?

DENİZ BAYKAL'IN SAĞLIK DURUMU: Durumu iyiye gidiyor. Almanya seyahatim olacak Türklerin Almanya'ya göçünün yanlış hatırlamıyorsam 50. yılı ile ilgili özel bir program yapılır oraya katılacağım. Deniz Bey'i ziyaret edeceğim umarın kısa süre içinde sağlığına kavuşur. Deniz Bey hayatını siyasete adamış bir kişi.

ÖNCEKİ HABERLER
Yardıma koşanlar dehşete düştü! Bursa'da can pazarı
Yardıma koşanlar dehşete düştü! Bursa'da can pazarı
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
'Erdoğan'ın benzetilebileceği isimleri sıraladı
'Erdoğan'ın benzetilebileceği isimleri sıraladı
Türkiye İran ve Katar'dan ABD'ye Kudüs tepkisi!
Türkiye İran ve Katar'dan ABD'ye Kudüs tepkisi!
Şok iddia! Ermenistan Türkiye'den toprak mı istiyor?
Şok iddia! Ermenistan Türkiye'den toprak mı istiyor?
Bomba iddia! 5 gün içerisinde savaş başlayacak
Bomba iddia! 5 gün içerisinde savaş başlayacak
 Türkiye'den ABD'ye sert tepki: Kabul edilemez!
Türkiye'den ABD'ye sert tepki: Kabul edilemez!
Memurların 2018 zammı ocak 2018 profesör maaşları ne kadar?
Memurların 2018 zammı ocak 2018 profesör maaşları ne kadar?
İstanbul'a kar geliyor 24 Aralık pazar gününe dikkat!
İstanbul'a kar geliyor 24 Aralık pazar gününe dikkat!
8 ay önce boşanmıştı! Ölmemek için köşe bucak kaçıyor
8 ay önce boşanmıştı! Ölmemek için köşe bucak kaçıyor