BIST 2.086
DOLAR 13,45
EURO 15,35
ALTIN 786,64
HABER /  GÜNCEL

Katliam faillerinin deposundan çıkanlar şoke etti!

Ankara katliamı soruşturmasında gözaltına alınan kişilerin adreslerinde ele geçirilen silah, patlayıcı ve diğer malzemelerin yanı sıra saldırganların, güvenlik kameralarından elde edilen fotoğrafları yayınlandı.

Abone ol

Ankara Garı önündeki terör saldırısı soruşturması kapsamında gözaltına alınan kişilerin adreslerinde ele geçirilen silah, patlayıcı ve diğer malzemelerin yanı sıra saldırganların, sonucu elde edilen fotoğraflar servis edildi. Fotoğraflarda, iki canlı bombanın ticari taksiden inip Ankara Tren Garı'na doğru yürüdükleri an da yer alıyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmaya ilişkin dün yazılı açıklama yaparak, soruşturmanın geldiği aşama hakkında bilgiler vermiş, şüphelilerin adreslerinde ele geçirilen silah, patlayıcı ve diğer malzemeleri sıralamıştı.

Açıklamada, canlı bomba eylemini gerçekleştiren kişilerden birinin Yunus Emre Alagöz olduğu, diğer canlı bomba eylemcisinin teşhisinin fotoğrafla yapıldığı, açık kimliğinin belirlenmesi için çalışıldığı ve bu kişinin eylem için Türkiye'nin güney sınırlarına komşu bir ülkeden geldiği aktarılmıştı.

FOTOĞRAFLAR SERVİS EDİLDİ

Anadolu Ajansı, soruşturma kapsamında gözaltına alınan kişilerin adreslerinde ele geçirilen silah, patlayıcı ve diğer malzemelerin fotoğrafları ile saldırganların, güvenlik kameralarından elde edilen fotoğraflarına ulaştı.

AA muhabirinin emniyet, savcılık ve emniyet kaynaklarından edindiği fotoğraflarda, bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat, baskın yapılan bir depoda çuvallar içinde görülüyor.

Başka bir fotoğrafta da uzaktan kumanda düzeneği olarak da kullanıldığı değerlendirilen cep telefonları, batarya ve şarj aletleri objektife yansıyor.

AA muhabirinin edindiği diğer fotoğrafta, şüphelilerin kaldıkları evlerde yapılan aramada ele geçirilen AK-47 Kalaşnikof marka silahlar, çok sayıda mermi, şarjörler, tabanca, 22 el bombası ve 8 fünye ile intihar yelekleri görülüyor. Saldırganların, ele geçirilen kimyasal patlayıcılar da fotoğraflarda göze çarpıyor. 

AA'nın edindiği fotoğraflarda, iki canlı bombanın ticari taksiden inip Ankara Tren Garı'na doğru yürüdükleri an da yer alıyor.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yaptığı açıklamada, yakalanan şüphelilerin, Gaziantep'teki evlerinde, iş yerlerinde, araçlarında, depo olarak kullandıkları alanlarda ve hücre evi olarak kullandıkları evde yapılan aramalarda ele geçirilenlere silah, patlayıcı ve mühimmata ilişkin şu bilgilere ver verilmişti:

"Şüphelilerce kullanılan ve soruşturmamızda 1 no'lu depo olarak nitelendirilen yerde, Ankara'daki patlama olayında kullanılan 34 DM 8574 plaka sayılı Ford Focus marka araç, 2 no'lu depo olarak nitelendirilen yerde, bomba yapımında kullanılan 400 kilo amonyum nitrat; 3 no'lu depo olarak nitelendirilen yerde, bomba yapımında kullanılan bin 100 kilo amonyum nitrat, 4 no'lu depo olarak nitelendirilen yerde 10 adet intihar yeleği, 150 metre Kortex patlayıcı, 60 kilo TNT patlayıcı, 15 kilo demir bilye, 5 kilo cıvata somunu, iki bin adet 9 mm çaplı tabanca mermisi, 10 paket kimyasal patlayıcı, çuvallar içerisine konulmuş kükürt ve amonyum nitrat, canlı bomba yeleği dikiminde kullanılan dikiş makinesi, 27x16 ebatlı fünyesi takılı olmayan TNT düzeneği, 1 adet boş TNT kalıbı, bomba yapımında kullanıldığı düşünülen sair malzemeler, 5 no'lu depo olarak nitelendirilen yerde, bomba yapımında kullanılan bin kilo amonyum nitrat, şüphelilerden birinin evinde yapılan aramada 3 adet el bombası, 1 adet av tüfeği, Ankara'da meydana gelen patlama bölgesinde bulunan fünye ile aynı tipte 1 adet el bombası fünyesi, bir diğer şüphelinin evinde yapılan aramada, 6 adet AK-47 Kalaşnikof marka silah, 1 adet susturucu aparatı olan tabanca, 22 adet F1 tipi el bombası, bin 683 adet değişik çap ve markalarda mermi, 8 adet fünye ele geçirilmiştir."

ÖNCEKİ HABERLER
Alaaddin Çakıcı'ya cezaevinde saldırı
Alaaddin Çakıcı'ya cezaevinde saldırı
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Tahir Elçi'den gözaltı sonrası flaş açıklama!
Tahir Elçi'den gözaltı sonrası flaş açıklama!
İstanbul'daki ünlü binanın yerine bakın ne yapılacak?
İstanbul'daki ünlü binanın yerine bakın ne yapılacak?
Batman'da sandıklar için kritik karar!
Batman'da sandıklar için kritik karar!
IŞİD 17 bomba yüklü araçla saldırdı!
IŞİD 17 bomba yüklü araçla saldırdı!
Kılıçdaroğlu'ndan 'beyaz Toros' tweeti!
Kılıçdaroğlu'ndan 'beyaz Toros' tweeti!
Oryantiring Şampiyonası Bursa'da yapılacak
Oryantiring Şampiyonası Bursa'da yapılacak
Söylerse Demirtaş'ın alnından öpecek!
Söylerse Demirtaş'ın alnından öpecek!
AK Parti'li Belediye Başkanı'na taşlı saldırı!
AK Parti'li Belediye Başkanı'na taşlı saldırı!