HABER /  DÜNYA

Katar'dan Suudi Arabistan'ı kızdıracak açıklama 'Kargaşanın sorumlusu'

Katar Dışişleri Bakanı, Orta Doğu'daki iç karışıklıkları değerlendirerek "Orta Doğu’daki kargaşanın tek sorumlusu Suudi Arabistan. Suudi Arabistan'ın yanında değiliz" dedi.

Katar'dan Suudi Arabistan'ı kızdıracak açıklama 'Kargaşanın sorumlusu'

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim El Sani, Amerikan medyasına röportaj verdi.

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim El Sani, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin bölgenin güvenliğinin bozulması için Libya, Yemen ve Somali’de şüpheli faaliyetleri desteklediğini belirtti.

Bakan El Sani, "Orta Doğu’daki kargaşanın tek sorumlusu Suudi Arabistan. Biz Katar’ı kuşatan ve Yemen’e savaş açan Suudi Arabistan’ın yanında değiliz” açıklamasında bulundu.

Katar Dışişleri Bakanı El Sani, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Libya'daki rejimi, darbeleri ve Somali'nin istikrarsızlaştırılmasını desteklediğini de dile getirdi.

El Sani, Katar kriziyle ilgili henüz bir çözümün olmadığını vurgulayarak, “Mısır, BAE, Bahreyn ve Suudi Arabistan, kuşatmayı kaldırmak istemiyor” diye konuştu. Katar Bakanı El Sani, krize rağmen ülkesinin Körfez İşbirliği Konseyindeki (KİK) rolünü kaybetmediğini belirtti.

Yorumlar 1 yorum