BIST 1.144
DOLAR 8,08
EURO 9,56
ALTIN 494,77
HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Karadeniz'in yeni fenomeni Zeki Uçkan

Sesleri ile milyonları kendilerine hayran bırakan sanatçılar kervanına Zeki Uçkan da katıldı...

Abone ol

İNTERNETHABER-ÖZEL/ Nedeni bilinmez ama Karadeniz yöremizden neredeyse hergün yeni bir ses sanatçısı doğuyor. Sesleri ile milyonları kendilerine hayran bırakan bu sanatçılar kervanına Zeki Uçkan da katıldı... 

Yöreye has uslubu ile söylediği şarkıları dilden dile dolaşmaya başlayan Zeki Uçkan, sahne aldığı her ortamda dilden dile dolaşarak kısa sürede piyasaya nam saldı... 
 
ekran-resmi-2014-05-07-15.05.13.20140507150540.png
Yöredeki şarkıcıların da yoğun destek verdiği Zeki Uçkan en son Volkan Konak ile düet yaparak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.    

ZEKİ UÇKAN KİMDİR?

01.01.1972 Rizenin Ardeşen ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta lise öğrenimini yine burda tamamladıktan sonra Karadeniz bölgesinde çeşitli mekanlarda piyanist şantör olarak müziğe devam etti.

2000 yıllarında İstanbul'a geldi ve müzik hayatına İstanbul'da devam etti. Sahne çalışmaları süresince söz yazmaya başladı ve besteledi. Bu çalışmaları, 2006'da 'Alem Bana Vız Gelir' isimli ilk solo albümü 'Mamuli' müzik etiketiyle piyasaya çıkardı.

Yaptığı çalışmaları Karadeniz'in değerli yorumcularıyla paylaştı. 2006'dan beri yeni albüm için müzisyenlerle 'Kalaş' isimli yeni bir albüm çalışması yaptı.

İlk klibini söz müziği kendisine ait olan 'Yaralı Gül' isimli şarkısına çekti.

İŞTE O KLİP ŞARKISI 

ÖNCEKİ HABERLER
Şok ayrılık !
Devlet Bahçeli'den flaş Köşk açıklaması
Cemaat Ayasofya için son sözü söyledi!
Gülen'in sağ kolundan Cemaati sarsacak ifşaatlar
Egemen Bağış'a flaş bakara makara kararı
28 Ekim 2020 kandil mi var Diyanet dini günler tarihi
Yorumlar 1 yorum