BIST 1.454
DOLAR 8,40
EURO 10,19
ALTIN 503,79
HABER /  DÜNYA

Joe Biden'dan Netanyahu'ya telefon

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile ateşkes için görüştü. Biden, kendini savunan Filistin'e karşı İsrail'e kati desteklerinin sürdüğünü iletti.

Abone ol

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Netanyahu ile telefon görüşmesinde, bölgede ateşkes sağlanmasını desteklediğini bildirdi.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada Biden'ın görüşmede, "Ayırt gözetmeksizin yapılan roket saldırıları karşısında İsrail'in kendini savunma hakkına kati desteğini dile getirdiği" belirtildi.

Biden'ın toplumlararası şiddet ile ilgilenilmesi ve Kudüs'te sükunetin sağlanmasına yönelik çabaları memnuniyetle karşıladığına işaret edilen açıklamada, "Biden, masum sivillerin korunmasını sağlamak için İsrail'i elinden gelen çabayı göstermeye teşvik etti. " ifadesine yer verildi.

İki liderin, İsrail'in Gazze'deki diğer örgütler ve Hamas'a yönelik askeri operasyonlarını da değerlendirdiği aktarılan açıklamada, "Başkan Biden, bir ateşkese olan desteğini dile getirdi ve bu sona giden yolda ABD'nin Mısır ve diğer ortaklarıyla diyaloğunu ele aldı." bilgisi paylaşıldı.

Telefon görüşmesinde, iki liderin ve ekiplerinin süreç boyunca yakın iletişimde olunması konusunda mutabık kaldığı aktarıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Süleyman Soylu'dan MİT ve TSK'ya kutlama
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
BES düzenlemesi komisyondan geçti
Denizli'de elektrik direğine çarpan cipteki 2 kişi hayatını kaybetti
Alpaslan Öztürk, Göztepe'ye veda etti
Sağlık Bakanlığı aşılamada son durumu paylaştı
'Altın bir iki hafta içinde 450-480 lira sonra 600 lira olacak' İslam Memiş'in analizi olay
Sofi Nurettin kimdir? Bu çok büyük iş PKK'ın askeri kanadındaki en üst düzey terörist
Antalya'da cenazesine katıldığı kadının eşi sopa kırılana kadar dövdü! Sebebini duyan şok oldu
Erdoğan'dan Kudüs teklifi: 3 dinin temsilcilerinden oluşan komisyon yönetsin
Yorumlar 17 yorum