BIST 8.009
DOLAR 28,95
EURO 31,83
ALTIN 1.903,13
HABER /  DÜNYA

Joe Biden: Erdoğan'dan asla özür dilemedim!

CNN'e konuk olan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Erdoğan'dan asla özür dilemediğini açıkladı...

Abone ol

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür dilemediğini belirterek "Benim Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan özür dilediğim konuşuldu. Ben ondan asla özür dilemedim." ifadelerini kullandı.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Türkiye’den Suriye’ye giden yabancı savaşçılar konusunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisine “Siz haklıydınız” dediğini iddia etmesinin ardından Erdoğan Biden'ı yalanlamış ve "Benden böyle bir ifade çıkmamıştır. Esefle karşıladım. ABD’deki görüşmede de biz yanlış yaptık, vs. diye konuşmalar asla olmamıştır. Harvard'da böyle bir açıklama yaptıysa bizden özür dilemelidir."demişti.

Ardından Beyaz Saray açıklama yaparak “Başkan Yardımcısı, Türkiye ya da bölgedeki diğer müttefik ve ortak ülkelerin, kasıtlı olarak IŞİD'in veya Suriye'deki diğer şiddet yanlısı aşırıcı grupların büyümesini sağladığı ya da kolaylaştırdığı yönündeki her türlü imadan ötürü özür dilemiştir” demişti.

BİDEN: ASLA ÖZÜR DİLEMEDİM

CNN'e konuk olan Biden Erdoğan'dan asla özür dilemediğini belirtti.

Biden şunları söyledi: "Benim Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan özür dilediğim konuşuldu. Ben ondan asla özür dilemedim. Kendisini iyi tanırım. Onunla ilgilendim. Onu aradım ve ‘ Bak, rapor edilen benim söylediklerimi tam yansıtmıyordu. Söylediğim şuydu’ dedim.”

CNN'deki haberde Biden'dan "karşısındakini rencide ettiği durumlarda dahi özür dilemeyen biri" diye söz edildi.

CNN'de yer alan haber şöyle:

"Biden aklındakini evirip çevirmeden söyleyen bazen bu konuda biraz aşırıya kaçan bir lider ama değişmesini beklemek çok da gerçekçi değil. Biden’a göre insanlar doğruları bilmeyi, samimiyeti özüre tercih ediyorlar ve kendisi de karşısındakini rencide ettiği durumlarda dahi özür dilemiyor. Yakın dönem örneklerinden biri olarak Erdoğan’dan özür dileme konusunda şunları diyor:

Benim Başbakan Erdoğan’dan özür dilediğim konuşuldu. Ben ondan asla özür dilemedim. Kendisini iyi tanırım. Onunla ilgilendim. Onu aradım ve ‘ Bak, rapor edilen benim söylediklerimi tam yansırmıyordu. Söylediğim şuydu’ dedim.” diyerek özür dilemediğini durumu açıkladığını anlattı."